Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i kształtów umywalek łazienkowych. Najbardziej tradycyjne są oczywiście klasyczne umywalki wisząca. Coraz większą popularnością cieszą się jednak umywalki stojące, nablatowe, czy wpuszczane w blat. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale również wady.
Umywalki nablatowe i wpuszczane w blat
Bardzo popularne są dziś umywalki nablatowe. Nic dziwnego – jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, zdecydowanie inne od tego, do czego wszyscy przywykliśmy. Miska takiej umywalki może być wykonana z dowolnego materiału, jak ceramika, szkło, tworzywa syntetyczne, czy różne rodzaje metali. Umywalki wpuszczane w blat, oprócz kwestii estetycznych różnią się tylko wysokością, na jakiej znajduje się miska. Co jednak, jeżeli w takich umywalkach psuje się syfon umywalkowy, albo po prostu zapycha? Najłatwiej jest oczywiście użyć przepychacza, albo któregoś z dostępnych na rynku środków chemicznych do udrożniania rur. Jednak nie zawsze to wystarcza. Czasem konieczne będzie również odkręcenie i wyczyszczenie kolanka. Konieczność wyciągania rzeczy, czy zabezpieczania przed ewentualnym zabrudzeniem jest dużą wadą umywalek w zabudowie – a tak właśnie często wyglądają omawiane rozwiązania. Warto pamiętać również, że specjalny korek do umywalki z siatką zabezpiecza przed wpadaniem do odpływu grubszych zanieczyszczeń, dzięki czemu odtykanie odpływu będzie potrzebne znacznie rzadziej.
Umywalki stojące
Umywalki stojące to świetne rozwiązanie kwestii ukrycia armatury, która przecież nie zawsze dobrze wygląda. Syfon do umywalki może znajdować się za, albo wewnątrz części umywalki, która stanowi podporę. W przypadku zapchania syfonu, kiedy inne metody nie poskutkują, konieczny może być demontaż dolnej części umywalki, warto więc wybierać takie modele, które pozwalają na łatwe dostanie się do armatury w razie konieczności.
Więcej na: www lazienka rea