Dla kogo drzwi przesuwne?


Pytaniem najczęściej słyszanym przez dekoratorów, jest pytanie o aranżację małego mieszkania. Ze względu na wzrastającą liczbę ludności i duży odsetek osób chcących mieszkać w miastach, coraz częstszym wyborem są mieszkania o powierzchni nie większej niż 30 m2. Urządzenie mieszkania tej wielkości w sposób estetyczny i funkcjonalny jest możliwe. Wymaga jednak zastosowania czasem mało popularnych rozwiązań. Jednym z nich są drzwi przesuwne wewnętrzne.

Oszczędność miejsca


Główną zaletą wspomnianego rozwiązania jest możliwość lepszego wykorzystania przestrzeni. Tradycyjne drzwi wymagają pozostawienia wolnego miejsca, aby można je było otworzyć. Systemy drzwi przesuwnych umożliwiają pełne wykorzystanie każdego metra powierzchni. Wartymi uwagi są modele, które można schować w ścianie. Chociaż ich montaż jest bardziej skomplikowany i trzeba wziąć je pod uwagę już w czasie budowy lub większego remontu, to w małych wnętrzach sprawdzą się idealnie. Można zamontować je w dobudowanej ściance działowej, dzięki czemu zyskuje się dodatkową powierzchnię do wykorzystania.

Funkcjonalnie i estetycznie


Drzwi przesuwne nie tylko pozwalają zaoszczędzić miejsce w małym mieszkaniu, ale mogą też stanowić idealne dopełnienie każdego stylu wnętrzarskiego. Jednymi z najczęściej wybieranych są drzwi częściowo przeszklone, które dodatkowo powiększają wizualnie niewielkie pomieszczenia.
Funkcjonalna i modna aranżacja nawet najmniejszego mieszkanie jest możliwa. Warto korzystać z rozwiązań, które nie pomniejszają powierzchni użytkowej.

Drzwi przesuwne wewnętrzne dostaniesz w dobrych cenach na Golddoor.pl