Dlaczego plakat skandynawski to dobry wybór?

plakaty skandynawskie

Trudno nie lubić wnętrz w stylu skandynawskim. Jasne, przytłumione kolory, przyjazne kształty, i naturalne materiały dają uczucie ciepła i świeżości, i pozwalają się w odprężyć. Ale, oprócz rzeczy czysto funkcjonalnych, styl skandynawski czaruje nas także przedmiotami dekoracyjnymi – na przykład plakatami.

Skandynawski minimalizm

Styl skandynawski w grafice nie bez powodu jest tak popularny. Minimalistyczne plakaty skandynawskie są przyjemne dla oka, a przy tym mogą pomóc zapomnieć o codzienności, albo podziałać na wyobraźnię, i skłonić do zastanowienia. Wyróżniają się użyciem:

  • jasnych, delikatnych kolorów,
  • prostych form,
  • geometrycznych kształtów,
  • odwołaniań do natury – wizerunkami roślin, zwierząt i krajobrazów.

Dzięki swojemu neutralnemu charakterowi pasują do różnego rodzaju wnętrz – https://www.galeriaplakatu.com/skandynawskie.

Nowocześnie i po skandynawsku

Plakaty w stylu skandynawskim stanowią doskonałe uzupełnienie wystroju pomieszczeń o różnych przeznaczeniach, i urządzonych w różnym stylu. Mogą ozdobić prywatne mieszkanie – zarówno salon, jak i sypialnię – albo zawisnąć  w biurze, bibliotece, czy nowoczesnym gabinecie. Będą odpowiednim wykończeniem funkcjonalnej poczekalni, i pokoju nastolatka, w różnych częściach świata.

plakaty skandynawskie

Łącząc style

Wielu osobom podobają się skandynawskie wnętrza, ale nie są pewne, czy rzeczywiście czułyby się dobrze, mieszkając w nich na co dzień. Dobrym sposobem na sprawdzenie tego, jest wprowadzenie do domu jednego – dwóch przedmiotów. Plakat skandynawski na ścianie łatwo pozwoli się o tym przekonać. Skandynawskie przedmioty doskonale znoszą mieszanie z innymi stylami – także dużo bardziej kolorowymi i pozornie różniącymi się charakterem – dlatego taka próba zwykle daje bardzo dobre rezultaty.