Dlaczego warto kupić stół rozkładany?

stół rozkładany

Wybierając stół zwraca się uwagę na jego liczne właściwości. Materiał, z którego jest wykonany, rodzaj wykończenia czy też kwestie czysto techniczne jak wysokość lub szerokość. Warto jednak, wybierając taki mebel do domu, zastanowić się nad tym, czy dobrym pomysłem nie byłoby wzięcie stołu, który się rozkłada. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, mające swoje zalety. Dlaczego warto zakupić stół rozkładany?

Zajmowanie przestrzeni

Każdy chciałby mieć duży, przestrzenny i przestronny salon, w którym byłoby miejsce i dla bawiących się dzieci, i dla rodziny która je niedzielny obiad. Niestety, większość osób nie posiada dużego metrażu, i konieczne jest dokonywanie takich wyborów w ramach projektowania mieszkania, ażeby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Wtedy z pomocą przychodzi stół rozkładany. Dzięki zainstalowanym segmentom, można taki stół dowolnie dostosowywać pod względem wielkości, w ramach własnych potrzeb. Dzięki temu, niezależnie czy zbliża się duża rodzinna uroczystość, święta, lub urodziny, można powiększyć długość stołu. Za to gdy impreza się zakończy, można bez trudu zmniejszyć stół, do pierwotnych rozmiarów, dzięki czemu nie będzie on przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu. 

Praktyczność a estetyka

Stół rozkładany jest jednocześnie praktycznym oraz estetycznym wyborem. Obecnie technologia, pozwala na tworzenie ich w taki sposób, że łączenia są niemal nie zauważalne i nawet pod obrusem, trudno będzie je wyczuć. Ponadto, takie stoły, mimo iż różnią się od swoich jednolitych odpowiedników, posiadają wiele różnych modeli jak i wariantów kolorystycznych. Są również wykonywane z wielu materiałów, choć najpopularniejszym z nich, jest nadal klasyczne drewno. 

stół rozkładany

Czy warto zainwestować w rozkładany stół?

Jak najbardziej. Jest to estetyczna i wygodna opcja dla osób, które nie mają dużego domu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom stół rozkładany np. ten dostępny na sfmeble.pl można niemal dowolnie modyfikować. Sprawia to, że jest on świetnym rozwiązaniem jeśli spodziewamy się większej liczby gości, jednocześnie nie przeszkadzając nam swoimi gabarytami w życiu codziennym.