Dlaczego warto sięgnąć po drzwi bezprzylgowe?

drzwi bezprzylgowe

Podczas remontu mieszkania lub wykańczania nowego wnętrza bardzo ważny jest wybór nowych drzwi. Może to być nieco problematyczna kwestia, jeśli nie zdajemy sobie sprawy czym charakteryzują się poszczególne rodzaje drzwi. Na rynku możemy bowiem spotkać drzwi przylgowe a także bezprzylgowe. Te pierwsze cieszą się ogromną popularnością od bardzo wielu lat, natomiast te drugie zaczęły zyskiwać ją dopiero w ostatnich latach. Wybór konkretnego rodzaju drzwi będzie miał ogromny wpływ na ogólną estetykę wnętrza. Dlatego, jeśli decydujemy się na aranżację pomieszczenia powinniśmy mieć świadomość tego, czym różnią się poszczególne rodzaje drzwi. W tym artykule poznasz wszystkie niezbędne informacje na temat drzwi przylgowych oraz bezprzylgowych.

Czym charakteryzują się drzwi bezprzylgowe?

Ten rodzaj drzwi w ostatnich latach zaczął cieszyć się niezwykle dużą popularnością. Dawniej drzwi bezprzylgowe można było spotkać wyłącznie w domach bardzo bogatych osób, natomiast dziś coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązanie w swoim domu lub mieszkaniu. Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się tym, że po zamknięciu krawędź drzwi łączy się z ościeżnicą, ukrywając zawiasy. Takie rozwiązanie sprawia, że krawędź drzwi wydaje się znacznie bardziej masywna.

Drzwi bezprzylgowe są znacznie droższe i trudniej dostępne niż drzwi przylgowe (przykładowe modele dostępne są tutaj). Niemniej jednak coraz więcej osób decyduje się na montaż takich drzwi, ze względu na bardzo ciekawy efekt wizualny. Drzwi bezprzylgowe doskonale sprawdzają się w przypadku aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych oraz industrialnych.

drzwi bezprzylgowe

Drzwi przylgowe – charakterystyka

Drzwi przylgowe to najbardziej klasyczny rodzaj drzwi, który można spotkać praktycznie w każdym domu. Drzwi przylgowe charakteryzują się tym, że krawędź drzwi ma charakterystyczne wcięcie, zachodzące na ościeżnice. W drzwiach przylgowych zawiasy są odsłonięte i widoczne gołym okiem. Charakteryzują się one również bardzo przystępną ceną oraz wysoką dostępnością. Drzwi przylgowe bez trudu można znaleźć praktycznie w każdym markecie budowlanym.