Jak dobrać oświetlenie łazienkowe?

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w naszym domu. Powinno być funkcjonalne, ale także mieć przytulną atmosferę. Jeżeli odpowiednio zaaranżujemy naszą łazienkę, to będziemy mogli wykonywać w niej nie tylko wszystkie podstawowe czynności higieniczne, ale także przyjemnie się relaksować. Dlatego warto dobrze rozplanować oświetlenie łazienkowe.

Jakie lampy do łazienki wybrać?

kinkiet-kemos

Na początek zastanówmy się, jaki rodzaj światła będzie najbardziej odpowiedni. Ciepły czy zimny? Podpowiadamy, że idealnie sprawdzi się światło o barwie naturalnej. Oddaje ono naturalną barwę naszej skóry, co znacznie ułatwia wykonanie idealnego makijażu. Możemy też zdecydować się na ciepłe światło. Dzięki niemu każda łazienka będzie się prezentować zdecydowanie bardziej przytulnie. Jednak musimy też pamiętać, że nasza skóra będzie w takim oświetleniu nieco bardziej żółta niż w rzeczywistości.

Jak rozplanować oświetlenie w łazience?

Klasyczne żyrandole niezbyt dobrze sprawdzą się w łazience. Osiada na nich nie tylko para wodna, ale także zanieczyszczenia, trudno utrzymać je w czystości. Zdecydowanie lepiej postawić na reflektory sufitowe, plafony czy kinkiety. Lampy łazienkowe powinny być dopasowane nie tylko do wystroju, ale również do wielkości pomieszczenia. Im większa łazienka, tym więcej punktów świetlnych powinno się w niej znajdować.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na pewno o bezpieczeństwie. Lampy łazienkowe muszą być odporne na zachlapania. W tym przypadku interesujące wzornictwo ogrywa drugorzędną rolę. Oświetlenie łazienkowe zawsze powinno być najwyższej jakości. Tak aby w czasie kontaktu z wodą nie doszło do powstania przepięć.

Jeżeli mamy wątpliwości, jakie lampy wybrać do naszej łazienki to poradźmy się fachowca. Sprzedawca w sklepie pomoże nam dopasować odpowiednie modele do naszych potrzeb.