Jak wybrać dobry czajnik?

czajniki

Czajniki to jedno z niezbędnych wyposażeń kuchni. Służy do podgrzewania wody i z nim z łatwością można przygotować kawę czy herbatę. Łatwość nalewania i szybkość przygotowania wody to tylko kilka z jego zalet. Czajniki różnią się nie tylko pojemnością i materiałem, z jakiego są wykonane, ale także źródłem zasilania. Można znaleźć odpowiednie modele do kuchenki gazowej i indukcyjnej lub po prostu zdecydować się na wersję elektryczną. Jaki czajnik jest najlepszy? 

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem czajnika? 

Zakup dobrego czajnika, który może posłużyć nawet kilka lat, nie jest takim prostym zadaniem. Jednym z najważniejszych parametrów tego akcesorium jest jego pojemność. Aby zoptymalizować zużycie energii i ułatwić przygotowanie wody, warto dobrać odpowiednią wielkość. Najpopularniejszą pojemności to te, które nie przekraczają 1,7 litra. Bez problemu sprawdzą się dla wieloosobowej rodziny, a dwuosobowe pary śmiało mogą wybrać nawet mniejsze wielkości. Warto wrócić uwagę także na materiał, z jakiego wykonany jest czajnik. Najpopularniejsze są tradycyjne, wykonane ze stali nierdzewnej i z tworzywa sztucznego w przypadku czajników elektrycznych.

czajniki

Czajniki elektryczne czy tradycyjne? 

Przy wyborze czajnika najczęściej staje się przed wyborem modelu tradycyjnego lub elektrycznego. W sklepie internetowym E-sas dostępne są oba rodzaje czajników. Tradycyjny, czyli taki na kuchenkę gazową lub indukcyjną, można znaleźć w przeróżnych kształtach i kolorach. Wyposażony jest w rączkę, gwizdek i wygodne zakończenie, które ułatwia zalewanie herbaty czy kawy. Co więcej, zazwyczaj mają specjalny zamykany otwór, przez który można łatwo nalać wodę. Czajniki elektryczne podgrzewają wodę szybciej, wyglądają nowocześnie, są lekkie i mogą posiadać dodatkowe funkcje – na przykład dostosowanie temperatury wody.