Kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę?

Wybór kabiny prysznicowej nie jest zadaniem tak łatwym, jak początkowo może się wydawać. Wyposażenie musi być ściśle dopasowane do indywidualnych wymagań oraz preferencji wszystkich domowników, co więcej do wielkości i stylu łazienki. Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Prostokątna czy półokrągła kabina prysznicowa?

Ponieważ łazienka jest zazwyczaj jednym z najmniejszych pomieszczeń w domu, wybór kabiny prysznicowej musi być bardzo dobrze przemyślany. W przypadku urządzania bardzo małego pomieszczenia, kabina prysznicowa prostokątna lub półokrągła sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. Dzięki temu będzie można wziąć prysznic w komfortowych warunkach, a jednocześnie kabina nie będzie zajmowała zbyt wiele miejsca. Do bardzo małych łazienek zdecydowanie lepiej sprawdzi się model półokrągły, do nieco większych pomieszczeń -prostokątny.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się kabina prysznicowa typu walk-in, czyli taka, która nie posiada zamykanych drzwi, aczkolwiek wyłącznie ścianki z hartowanego szkła oraz odpływ liniowy. To nowoczesne, ale też bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić dużo miejsca.

Z jakiego materiału?

Obecnie na rynku można znaleźć kabiny prysznicowe w bardzo wielu odsłonach, zarówno jeżeli chodzi o kształt, rozmiar, wzór, jaki i materiał wykonania. Prostokątne kabiny prysznicowe mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, które wprawdzie będą tanie, ale mniej trwałe, albo ze szkła hartowanego, które jest bardziej wytrzymałe i solidne.

Wykończenie kabiny prysznicowej może być dowolne, tak więc do wyboru będziemy mieć ścianki przezroczyste, matowe, gładkie, z nadrukiem i nie tylko. Najważniejsze jest to, aby kabina dobrze współgrała z wnętrzem, dzięki temu pomieszczenie będzie prezentowała się niezwykle elegancko i modnie. Kabina prostokątna to bez wątpienia bardzo dobry wybór, szczególnie że dziś jest dostępna w wielu wariantach.