Korzyści z zastosowania oświetlenia LED w salonie

lampa do salonu

Żyrandole LED i inne lampy z żarówkami LED cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów.. Możesz zagwarantować bezproblemową pracę lamp LED w różnych warunkach eksploatacyjnych. Diody LED są w stanie pracować w ekstremalnych warunkach, a także mają długą żywotność działania.

Zalety oświetlenia LED do salonu są oczywiste

  • Przyjazność dla środowiska. Żarówki LED nie wykorzystują szkodliwych substancji i gazów. Brak trujących składników daje dodatkowe bezpieczeństwo w stosowaniu oświetlenia LED.
  • Oszczędność energii. Żarówki LED są 10 razy jaśniejsze od odpowiedników żarówek i zużywają połowę energii w porównaniu z lampami fluorescencyjnymi.
  • Żarówki LED mają długą i nieprzerwaną żywotność. Żarówki LED mogą wytrzymać do 50 000 godzin dziennie, co jest więcej niż żywotność żarówki.

Jest to ponad 200-krotnie dłuższa żywotność niż w przypadku żarówek i 50-krotnie dłuższa niż w przypadku żarówek halogenowych. Warto zaznaczyć, że przez cały okres użytkowania lamp LED, lampa do salonu nie traci mocy świecenia, w przeciwieństwie do swoich mniej „żywotnych” odpowiedników.

Cena i bezpieczeństwo opraw oświetleniowych LED

Światło lamp LED jest całkowicie pozbawione szkodliwego wpływu na ludzki wzrok ze względu na brak szkodliwych pulsacji o niskiej częstotliwości. Oświetlenie LED stało się popularne w placówkach edukacyjnych i biurach, ponieważ eliminuje zmęczenie oczu podczas czytania i pracy z papierami.

Jedynym minusem opraw LED jest obecnie ich cena. W tej chwili koszt opraw oświetleniowych opartych na lampach LED może wydawać się wygórowany, ale jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie zalety, można stwierdzić, że dość długa żywotność i duża oszczędność energii elektrycznej takich opraw szybko się zwraca. Cóż, jeśli wziąć pod uwagę korzyści płynące z lamp LED dla ludzkiego zdrowia, nadszedł czas, aby pomyśleć o wymianie starych lamp na nowoczesne LED.