Lampy sufitowe dopasowane do wnętrza

lampy sufitowe wiszące

Wystrój wnętrz jest zwykle dla każdego z nas jedną z najważniejszych kwestii. Z tego też względu dokładnie planujemy każdy detal i chcemy, by nawet najmniejsze szczegóły tworzyły ze sobą jednolita i spójną kompozycję. Oczywiście oprócz wszelkich dodatków i dekoracji, niezbędne staje się również idealne dopasowane oświetlenie. Lampy sufitowe obecnie występują w wielu rodzajach i w wielu formach. Tak więc jak je odpowiednio dobrać do aranżacji wnętrza?

Lampy sufitowe do wnętrz minimalistycznych i wnętrz w stylu glamour

Wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym i stylu glamour obecnie są niezwykle popularne. Lampy sufitowe wiszące muszą więc idealnie się do nich wpasować. Tak więc w przypadku stylu minimalistycznego warto stawiać na:

  • lampy sufitowe wiszące, które cechują się prosta formą i kształtem.
  • lampy, które nawiązują swoją formą do figur geometrycznych
  • lampy, które wykonane są ze srebrnego lub czarnego tworzywa

Wnętrza w stylu glamour są zwykle bardziej wymagające. Dopasować do nich trzeba stylowe lampy sufitowe, najlepiej by ozdobione zostały wiszącymi kryształkami, które będą pięknie połyskiwać. Podkreśli to panujący w pomieszczeniu hollywoodzki blichtr.

lampy sufitowe wiszące

Lampy sufitowe do wnętrz tradycyjnych

Mając na myśli wnętrza tradycyjne i klasyczne, z pewnością widzimy oczyma wyobraźni drewno. To właśnie ten materiał dominuje w tego typu wnętrzach. Warto więc postawić na ładne lampy wiszące, których podstawa została wykonana właśnie z drewna. Co więcej można pokusić na również o lampy, które posiadają wiszące klosze, wykonane z drewnianych słupków. Kolor drewna, który towarzyszy lampie najlepiej dopasować pod kolor mebli.