Nowoczesne i funkcjonalne drzwi składane do szafy

drzwi składane w szafie - zastosowanie

Drzwi łamane do szafy doskonale sprawdzają  się w wielu nowoczesnych wnętrzach. Takie meble nie tylko pięknie się prezentują, lecz także są bardzo komfortowe podczas codziennego użytkowania.

Czym charakteryzują się drzwi składane do szafy?

Drzwi składane do szafy są powszechnie zwane harmonijkowymi. Składają się one z pionowych paneli połączonych z sobą w taki sposób, że można je bez problemu złożyć podczas otwierania.

System drzwi składanych doskonale sprawdza się w mniejszych mieszkaniach, bowiem nie potrzeba zbyt dużo miejsca w celu ich  otwarcia.

Drzwi składane charakteryzują się tym, że zajmują znacznie mniej miejsca od drzwi uchylnych oraz są bardzo łatwe do otworzenia i zamknięcia. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w mieszkaniach zajmowanych przez starsze osoby oraz dzieci.

Jak działają drzwi składane od szafy?

Drzwi składane od szaf są wykonane z różnorodnych tworzyw. Mogą one być nie tylko drewniane, lecz także drewnopochodne oraz z tworzyw sztucznych.

Działają one w taki sposób, że poruszają się na zamontowanej u dołu prowadnicy przytwierdzonej do nadproża. Z kolei od góry drzwi są przytrzymywane przez specjalne rolki lub zawieszki.  

Poszczególne panele są zazwyczaj łączone ze sobą za pomocą pasków wykonanych z elastycznego tworzywa sztucznego. Może to być  guma albo metalowe zawiasy.

Szafy z drzwiami składanymi idealne dla wielu wnętrz

Bardzo oryginalnie prezentują się drzwi wykonane nie tylko z dębu, lecz także jesionu oraz sosny. Dostępne na rynku drzwi składane składają się bardzo często z paneli wypełnionych przeźroczystym plastikiem lub szkłem. Takie modele nie tylko bardzo pięknie się prezentują, lecz także

przepuszczą dużo światła. Wykonane z tworzyw sztucznych drzwi są bardzo lekkie oraz estetyczne.

Różnorodność wypełnień i ciekawy sposób łączenia pozwalają kreować bardzo ciekawe oraz oryginalne fronty. Takie szafy stanowią bardzo oryginnalny element aranżacyjny każdego wnętrza.