Opryskiwacz ogrodowy – marolex. Czy warto?

marolex

Bez względu na to, jak duży jest Twój ogród, jednym z obowiązków, o których należy pamiętać, jest ochrona roślin – między innymi poprzez opryski. Opinie o opryskiwaczu plecakowym marolex zachęcają do jego wyboru? Zanim zdecydujesz się na zakup tego urządzenia, dowiedz się, który opryskiwacz ogrodowy będzie dla Ciebie najlepszy i co powinno decydować o Twoim wyborze. Dzięki temu będziesz mógł w komfortowy sposób zadbać o rośliny w swoim ogrodzie. 

Który opryskiwacz ogrodowy wybrać? – opryskiwacze naramienne

Opryskiwacz naramienny to urządzenie zawieszane na ramieniu za pomocą paska. Dzięki temu możemy poruszać się zbiornikiem o większej pojemności. Dostępne są urządzenia o pojemnościach od trzech do dwunastu litrów. W praktyce jednak najczęściej kupowane są pięcio- lub ośmiolitrowe opryskiwacze barkowe. Pojemność jest więcej niż wystarczająca dla małego ogrodu, a wypełniony płynem opryskiwacz jest wystarczająco lekki, aby się poruszać. Z powodzeniem możemy nimi spryskiwać większą roślinność, trawniki czy korony drzew. W tej grupie wszystkie opryskiwacze, które znalazłem, były opryskiwaczami ciśnieniowymi. Powietrze wtłaczane jest do zbiornika opryskiwacza za pomocą pompy. Marolex sklep oferuje szeroką gamę opryskiwaczy najwyższej jakości zarówno do małych, jak i większych ogrodów. 

marolex

Na co musimy zwrócić szczególną uwagę wybierając opryskiwacz do ogrodu marolex?

Wybierając najlepszy opryskiwacz do swojego ogrodu, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów, ponieważ nie ma idealnego modelu na każdą działkę. Należy wziąć pod uwagę wielkość opryskiwanej powierzchni i czynności, które należy wykonać przy użyciu sprzętu. W przypadku oprysków pojedynczych roślin wystarczą modele ręczne, przy większych powierzchniach konieczne jest zastosowanie rozwiązań plecakowych. Ważna jest tutaj wydajność opryskiwacza, rodzaj zastosowanego napędu oraz jego mechanizm napędowy. Pamiętamy również o łatwości obsługi. Czasami lepiej dla zdrowia dwa razy zatankować bak niż nadwyrężać plecy. Jeśli nie wiesz, jaki opryskiwacz będzie idealny do Twojego ogrodu zapytaj ekspertów z marolex.