Salonowa konsola w stylu industrialnym – jak to zrobić?

konsola stolik

Od czysto aranżacyjnej strony, połączenie klasycznej konsoli ze stylem industrialnym, nie jest zbyt problematyczne. Niemniej warto wiedzieć, w jaki sposób dany mebel winien się prezentować, by można było go połączyć z typową, industrialną aranżacją wnętrz.

Na pierwszy rzut oka…

Industrialna konsola toaletka powinna wyróżniać się dość masywnym blatem, który połączy w sobie funkcje praktycznej szuflady i rozległej przestrzeni roboczej. W tego typu projektach olbrzymią rolę odgrywają też… nogi toaletki, które najczęściej mają postać dość cienkich, choć stalowych oparć. Dzięki temu połączeniu, industrialna konsola w salonie charakteryzuje się swym oryginalnym, surowym wyglądem, który doskonale będzie współgrał z typowo loftową aranżacją wnętrza.

Słów kilka o barwie

Jeśli industrialne toaletki konsole mają spełnić swą wyjątkową, aranżacyjną rolę, to muszą one być utrzymane w odpowiedniej kolorystyce. Zaleca się np. by podkreślała ona naturalną barwę drewna. W tym celu typowe, industrialne konsole toaletki, są olejowane i pokrywane (najczęściej) specjalnym, bezbarwnym lakierem. To dzięki niemu słoje drewna wyróżniają się charakterystyczną surowością, której na próżno można szukać w w wielu innych, alternatywnych projektach.

Kształt i funkcjonalność

Industrialne toaletki konsolowe wyróżniają się oryginalną formą i niepowtarzalnym kształtem. Mowa tu przede wszystkim o:

– jednolitej, masywnej bryle konsoli,
– możliwości wykorzystania jej na wiele różnych sposobów,
– ograniczonych zdobieniach, dzięki którym design toaletek jest dość ujednolicony i uporządkowany,
– pojemnych szufladach i wnękach, które z łatwością pomieszczą większość niewielkich, domowych przedmiotów.

Podsumowując, konsola w salonie może mieć formę stricte industrialną i loftową, aczkolwiek musi ona również spełniać określone standardy aranżacyjne.