Stylowe oświetlenie w mieszkaniu – lampy Hampton


Pierwszym krokiem aranżacji mieszkania jest ustalenie, w jakim stylu ma być ono utrzymane. Dopiero później wybiera się kolory ścian, podłogi, meble, a następnie ozdoby i dodatki. Bardzo ważnym elementem jest oświetlenie. Warto postawić na urządzenia, które są uniwersalne i będą towarzyszyć domownikom nawet w razie wprowadzania zmian we wnętrzach w ciągu kolejnych lat. Doskonałym przykładem są lampy Hampton.

Hampton – ciepło i elegancja w jednym

Styl Hampton narodził się w USA w hrabstwie Suffolk w stanie Nowy Jork. Hamptons – popularna miejscowość nadmorska od lat kojarzona jest głównie z luksusowymi posiadłościami znajdującymi się tuż przy plaży, które na pewno większość ludzi zna z filmów amerykańskich. Nic dziwnego, że styl urządzania tamtejszych domów szybko zyskał swoją własną nazwę. Wysokie sufity, obszerne pomieszczenia i duże okna to jego główne cechy, a eleganckie oświetlenie stanowi tu wspaniałe uzupełnienie. Lampy typu Hampton charakteryzują się doskonałym designem, jednocześnie wprowadzając do pomieszczeń dużo światła i czyniąc je bardziej przytulnymi.

Lampy Hampton – różne rodzaje w różnych wnętrzach

Oświetlenie Hampton doskonale sprawdza się w każdej stylistyce wnętrz, poczynając od mieszkań i domów urządzonych w konwencji glamour, a kończąc na lokalach, w których główną rolę odgrywa stonowany minimalizm. Wyróżnia się zarówno fantazyjne, rozłożyste żyrandole z efektownym wykończeniem, jak i wiszące lampy, ozdobne plafony, czy nietypowe lampy stołowe i podłogowe. Dzięki temu tego typu oświetlenie świetnie zdaje egzamin w salonie, kuchni, sypialni, łazience, czy przedpokoju oraz trafia w gusta wielu klientów.

Bo diabeł tkwi w szczegółach!

Główną zaletą lamp Hampton jest ich ponadczasowość. Dbałość o detale, dopracowany design i wysokojakościowe materiały, z których są wykonane, wszystko to sprawia, że produkty z tej linii coraz częściej wybierane są również przez Polaków. Lampa stawiana na komodzie, czy stole to nie tylko wsparty pionowo abażur. Podstawa nierzadko jest szklana, a góra zdobiona koralikami. Żółte światło bijące od kinkietów mocowanych do ściany często odbija się od dekoracyjnych kryształków zlokalizowanych pod abażurem, a lampa podłogowa ma podstawę w kształcie trójnoga lub drucianych nóżek. Nawet proste plafony przyjmują bardziej finezyjne formy.

Lampa Hampton to wyznacznik dobrego smaku oraz elegancji połączonej z prostotą i funkcjonalnością. Wcale nie trzeba kupować rezydencji nad morzem, aby poczuć się jak członek amerykańskiej elity.