Świeczki hand made, czyli co będzie potrzebne do ich wykonania

Świeczki hand made, czyli co będzie potrzebne do ich wykonania

Ręcznie wykonane świece sojowe to rzecz całkiem naturalna w obecnych czasach. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ dzięki swoim właściwościom, są one m.in. zdrowsze. Wiele osób samodzielnie podchodzi do tworzenia takich rzeczy. Aby jednak było to możliwe, potrzebnych jest kilka elementów. Nie tylko wosk i słoik, ale także knoty bawełniane do świec sojowych. Co należy wiedzieć na ich temat?

Jakie knoty należy wybrać?

Warto postawić na naturalne produkty. Skoro sama świeca taka ma być w pierwotnym założeniu, to nie można pomijać też tak ważnych elementów jak knoty, które stanowią najważniejszy pierwiastek tego elementu. Knoty bawełniane są w 100% organiczne (zobacz). W ich składzie można znaleźć także papier. Jednak nie trzeba się tym przejmować. Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybierać takie produkty, jakie od razu umieszczane są na stalowej blaszce. Dzięki temu można być pewnym tego, że bez trudu będzie można umieścić je w słoiku i nie trzeba będzie przejmować się docinaniem. Blaszka odpowiedzialna jest również za stabilizację knota w naczyniu. Do wyboru są także knoty, jakie samodzielnie należy dociąć. Jednak pierwsza propozycja jest zdecydowanie bardziej wygodna.

knoty bawełniane

Co o knotach bawełnianych wiedzieć trzeba?

To fakt, że knoty bawełniane do świec sojowych są gotowe do użycia. Jednak nie można zapomnieć o tym, aby po zalaniu ich woskiem, kiedy świeczka będzie już gotowa do podpalenia, knot przyciąć. Niech nikogo także nie zdziwi fakt, że barwa poszczególnych knotów może się od siebie różnić. Są to produkty naturalne i takie zjawisko jest czymś całkowicie naturalnym. Jeżeli ktoś planuje zrobić większą świeczkę (jeżeli chodzi o szerokość naczynia), może pomyśleć o tym, aby użyć kilka takich knotów. Dzięki temu będzie można uzyskać bardzo ciekawy efekt, jeżeli będzie palić się kilka knotów.