Wszystko, co powinieneś wiedzieć o konsoli do przedpokoju

konsola do przedpokoju

Możesz sprawić, że wejście do pokoju będzie wyglądało wyrafinowanie dzięki jednemu szczegółowi. Konsole tworzą szczególną atmosferę w przedpokoju, a ich funkcja jest bardzo przydatna.

Historia powstania konsoli do przedpokoju

Konsola do przedpokoju wywodzi się z Francji. Pierwotnie była to nazwa elementu architektonicznego podtrzymującego balkon lub gzyms. Za panowania Ludwika XIV konsola stała się meblem. Małe stoliki z wyrafinowanymi wzorami, rzeźbieniami i złoceniami zdobiły salony wyższych sfer. Moda na ten niezwykły przedmiot rozprzestrzeniła się później na inne kraje.

Dziś konsola cieszy się niesłabnącą popularnością. Zmieniła się nieco i nie jest już oznaką luksusu, ale nie straciła dawnego blasku. Kompaktowe stoliki boczne są wykonane z różnych materiałów, a lot fantazji projektanta daje początek modelom, które mogą pasować do każdego wnętrza. Konsola nie tylko wygląda wspaniale, ale jest również bardzo funkcjonalna. Stolik służy jako wygodny stojak na różne drobiazgi i przedmioty dekoracyjne.

Zalety konsoli

konsola do przedpokoju

Kompaktowość. Wiele mieszkań nie może pochwalić się przestronnymi holami wejściowymi, a czasami chcesz nadać małemu korytarzowi odrobinę elegancji. Konsole nie potrzebują dużo miejsca. Wąski stolik można ustawić pod ścianą lub postawić w wersji narożnej przy drzwiach, nie tracąc cennego miejsca, co dodatkowo podnosi estetykę przedpokoju.

Funkcjonalność. Schludny stolik przy drzwiach wejściowych pomoże Ci mieć zawsze pod ręką klucze lub rękawiczki. Wracając ze sklepu do domu, możesz położyć torbę lub paczkę na konsoli, uwalniając ręce i pozwalając zdjąć odzież wierzchnią. Ten oryginalny mebel może z łatwością zastąpić nieporęczną komodę, ponieważ konsola do przedpokoju często wyposażona jest w szuflady lub półki, co zwiększa jej funkcjonalność.

Miniaturowe rozmiary stolika pozwalają na najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni przedpokoju. Nad nim można umieścić lustro, półkę na szczotkę do włosów lub kapelusze, uchwyt na klucze lub coś innego. Pod stołem można również umieścić małą pufę. Jeśli wielkość przedpokoju na to pozwala, można użyć konsoli jako stojak na czasopisma lub piękne przedmioty dekoracyjne.