Zakup żarówki G9


W ostatnich latach dużą popularnością cieszy żarówka G9. Bez żarówek G9 ciężko sobie wyobrazić oświetlenie w dzisiejszych czasach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że początkowo stosowana była technologia halogenowa. 

Czym są żarówki G9?

Światło halogenowe zapewnia doskonałą jasność oraz oddawanie barw. Obecnie używane są przede wszystkim żarówki g9, które można spotkać w gabinetach lekarskich oraz lampach wiszących. G9 to żarówka bez reflektora wysokonapięciowa. Światło nie jest kierowane w żaden sposób i rozchodzi się na wszystkie strony. Wystarczy jednak zastosować odpowiedni klosz, żeby nadać odpowiedni kierunek światłu. Pod względem technologii oświetleniowej żarówki G9 mogą mocno różnić się między sobą. Trzonek G9 był na samym początku tworzony głównie dla lamp halogenowych wysokonapięciowych. Obecnie technologia poszła mocno do przodu, dlatego żarówki LED oraz żarówki energooszczędne również mogą być wyposażone w trzonek G9. To spowodowało, że najczęściej wybieranym źródłem światła nie są już lampy halogenowe. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że żarówki LED G9 są bardziej przyjazne dla środowiska. W porównaniu do lamp halogenowych są zdecydowanie bardziej wydajne i mogą oszczędzić nawet 60% energii. Oprócz tego są też praktycznie bezobsługowe. Do 50 000 godzin wynosi trwałość takich żarówek. Oznacza to, że można je użytkować po 4 godziny dziennie nawet przez 30 lat. 100% jasności są w stanie zapewnić natychmiast. 

Zalety żarówek G9

Na uwagę zasługuje fakt, że pod tym względem wypadają lepiej od żarówek energooszczędnych. Nie warto oszczędzać na takich rzeczach, ponieważ liczy się przede wszystkim trwałość oraz efektywność energetyczna. Warto dodać, że dostępne są różny barwy światła, dlatego każdy z łatwością można znaleźć coś dla siebie. Najlepiej kupować markowe produkty w renomowanych sklepach, ponieważ można wtedy liczyć na gwarancję jakości. Migotanie jest u wszystkich odbierane inaczej, dlatego trzeba się najpierw poważnie zastanowić. Jedna żarówka G9 może nie być wystarczająca, żeby zapewnić jasność w całym pomieszczeniu. Z reguły kilka źródeł światła jest odpowiedzialnych za oświetlenie pomieszczenia. Żarówki LED i lampy halogenowe mogą generować strumień świetlny o wartości 200-400 lumenów. Należy pamiętać, że żarówki LED zużywają zdecydowanie mniej energii niż lampy halogenowe, a przy czym osiągają tę samą jasność. Żarówki LED montuje się dokładnie w ten sam sposób co halogenowe żarówki. Różni się technologia oświetleniowa, natomiast trzonek G9 jest identyczny w obu typach źródeł światła.