Zestaw prysznicowy z deszczownicą – jaki rodzaj wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju zestawu natryskowego pod prysznic nie jest prosty. W sprzedaży można znaleźć różne ich rodzaje, wśród których można wymienić deszczownicę z baterią, deszczownicę ze słuchawką, deszczownicę bez baterii, a także deszczownicę z kaskadą.

Deszczownica z baterią

Zestaw prysznicowy z deszczownicą oraz baterią jest bardzo popularnym zestawem, często wykorzystywanym podczas aranżacji łazienek. W komplecie tego rodzaju sprzętu zazwyczaj znajduje się deszczownica wraz z baterią i wylewką, a także wszystkie elementy mocujące. W niektórych zestawach można także znaleźć dodatkową słuchawkę prysznicową.

Deszczownica ze słuchawką

Popularnym rozwiązaniem jest także zestaw natryskowy pod prysznic wraz z deszczownicą i słuchawką. Jest to również jedno z najbardziej popularnych rozwiązań, które są chętnie wybierane podczas urządzania łazienek. Zestaw ten jest bardzo praktyczny i funkcjonalny, ponieważ w zależności od potrzeb można wybrać do mycia się deszczownicę lub słuchawkę.

Deszczownica bez baterii

Deszczownice można także znaleźć w sprzedaży w formie bez baterii. Tego rodzaju sprzęt jest przeznaczony w szczególności do montażu na ścianach i również cieszy się bardzo dużą popularnością podczas wykańczania łazienek. W tym zestawie można znaleźć zarówno deszczownicę, jak i słuchawkę prysznicową. Sprawia to, że możliwe jest korzystanie z różnych strumieni wody, w zależności od potrzeb.

Deszczownica z kaskadą

Kolejnym rozwiązaniem bardzo chętnie wykorzystywanym podczas aranżacji łazienek jest deszczownica z kaskadą oraz z baterią podtynkową. Zestaw prysznicowy montowany jest częściowo podtynkowo i doskonale sprawdza się w przypadku zabudowanego prysznica lub wanny. W tego rodzaju produkcie można znaleźć wylewkę o charakterze kaskadowym, a także tradycyjną deszczownicę.