Chemia do basenu. Niezbędna dla krystalicznie czystej wody!

chemia do basenów ogrodowych

Gorące dni zbliżają się wielkimi krokami. To doskonały czas, aby rozłożyć basen. Aby znajdująca się w nim woda była zawsze czysta i bezpieczna, warto pamiętać o regularnym stosowaniu odpowiedniej chemii basenowej.

W sprzedaży można znaleźć różne środki do basenu, które mają na celu utrzymanie odpowiedniej jakości wody. W co warto się zaopatrzyć?

Chemia basenowa do regulacji poziomu pH

Pierwszym krokiem w uzdatnianiu wody w przydomowym basenie jest regulacja jej poziomu pH. Do tego celu stosowana jest chemia basenowa zmieniająca odczyn na bardziej kwasowy albo zasadowy. Idealny odczyn wody w basenie to od 7,0 do 7,4.

Chlorowanie wody basenowej

Kolejny etap to zastosowanie chloru w tabletkach lub granulkach. To chemia do basenu, która dba o bezpieczeństwo wody – usuwa z niej drobnoustroje, w tym bakterie mogące powodować różne infekcje. Preparaty chlorowe umieszcza się w dozownikach chemii basenowej.

Walka z glonami w basenie

W przydomowym basenie mogą zacząć rozwijać się glony, inaczej algi. Powodują zielenienie wody i dają efekt śliskości jego dna i ścianek. Wtedy niezbędna jest chemia do basenów ogrodowych, która będzie mogła je zlikwidować. Warto pamiętać o tym, że glony mogą uodpornić się na chlor, dlatego konieczne są wtedy specjalne środki do basenu przeciwko tym mikroorganizmom określane jako antyglon.

Idealna czystość wody

Dodatkowo, do basenu można stosować klaryfikatory, a także środki do koagulacji (flock) skupiające mniejsze zanieczyszczenia w większe, które są łatwiejsze do usunięcia. Zmniejszają zmętnienie wody i powodują, że jest krystalicznie czysta.