Dość często w gospodarstwie domowym zachodzi potrzeba użycia narzędzi do naprawy urządzenia. Jednym z takich narzędzi jest zakrętarka udarowa. Każdy właściciel domu powinien wiedzieć, jak działa to narzędzie, aby uniknąć dalszych nieporozumień.
Zakrętarka Milwaukee przeznaczona jest do wykręcania zardzewiałych śrub lub wkrętów samogwintujących. Zwykły śrubokręt nie nadaje się do tego celu. Wynika to z faktu, że próby odkręcenia takich śrub lub śrub samogwintujących zwykłym śrubokrętem mogą prowadzić do skaleczenia końcówki.
Zakrętarka udarowa, a zwykła zakrętarka
Zakrętarka udarowa Milwaukee ma pewne różnice w stosunku do zwykłej wkrętarki. Na przykład, narzędzie to posiada wzmocniony metalowy korpus, który swoimi parametrami technicznymi i wymiarami przewyższa tradycyjny korpus wkrętaka.
Często wkrętarka udarowa jest wyposażona w dwie lub cztery końcówki, które są typu krzyżowego i płaskiego. Końcówki muszą być wkładane w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłego wkrętaka. Zakrętarka Milwaukee posiada przełącznik obrotów, który w oficjalnej terminologii nazywany jest „rewersem”.
Zasada działania zakrętarki udarowej
Zasada działania wkrętaka udarowego opiera się na tym, że bezpośrednio w momencie uderzenia bit obraca się w wymaganym kierunku, który jest ograniczony do 1-3 mm. Jednak nawet to wystarcza, aby zardzewiały, zakleszczony łącznik zsunął się.
Po tym zabiegu należy użyć zwykłego, konwencjonalnego śrubokręta. Główną funkcją wkrętarki udarowej byłoby użycie jej tylko w początkowej fazie odkręcania, ponieważ po prostu nie można tego zrobić ręcznie.
Zanim zaczniesz używać narzędzia udarowego zgodnie z jego przeznaczeniem, musisz najpierw ustawić bezpośrednio na nim odwrotną stronę, po czym sam bit może być wyrównany z zakleszczonym, zardzewiałym elementem złącznym i zacząć uderzać w niego młotkiem. Należy to robić tak długo, aż śruba wysunie się ze swojego martwego punktu mocowania.