Dlaczego warto zdecydować się na zakup odkurzacza piorącego?


Odkurzacz piorący wyposażony w funkcję prania jest urządzeniem które sprawdza się doskonale w każdym domu lub mieszkaniu. Dzięki funkcji prania, urządzenie to daje możliwość wykorzystywania go do czyszczenia wszelkich powierzchni tekstylnych (dywanów, foteli, kanap czy obić foteli samochodowych).

W jaki sposób działa odkurzacz piorący?

Odkurzacze tego typu są bardzo proste w obsłudze oraz użytkowaniu. Do jednego zbiornika należy wlać wodę z detergentem z której po uruchomieniu pompy rozprowadza się wodę na wybraną powierzchnię. Następnie wykorzystując mechanizm turbiny ssącej za pomocą podciśnienia odsysa się wodę razem ze wszelkimi zabrudzeniami. Odkurzacze piorące wyposażone są w specjalny zbiornik, w którym zostaje zgromadzona brudna woda. Jednym z najpopularniejszych typów odkurzaczy tego typu są odkurzacze piorące Karcher, które dzięki dużej mocy oraz siły ssącej pozwalają usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia.

Najważniejsze zalety odkurzaczy piorących Karcher

Odkurzacz piorący Karcher radzi sobie ze wszelkimi rodzajami zabrudzeń, w tym także z zaschniętymi plamami. Większość modeli skraca czas schnięcia pranej powierzchni dzięki zastosowaniu specjalnej dyszy ekstrakcyjnej oraz mechanizmowi zasysania wilgoci. Większość odkurzaczy piorących daje możliwość sprzątania na mokro jak i na sucho, dzięki czemu są to produkty uniwersalne. Tego typu urządzenia nie może zabraknąć w domu, jeśli zamieszkują go małe dzieci, alergicy oraz zwierzęta. Pozwalają na dokładne oczyszczenie podłóg z roztoczy.