Domki ogrodowe – rodzaje i zastosowanie

domek na narzędzia

Domy ogrodowe z szkieletem drewnianym są popularnym, ekonomicznym sposobem zagospodarowania terenu. Domki ogrodowe posiadają wszystkie zalety domu szkieletowego, a rozwiązują problem komfortowego pobytu poza miastem w zakresie temperatur od -5 do +50 stopni Celsjusza, bez ponoszenia znacznych kosztów na ogrzewanie.

Przykłady domków ogrodowych

  • Mały parterowy domek z naturalnego drewna będzie doskonałym rozwiązaniem na letni domek;
  • Dom narożny z małym tarasem w klasycznym stylu prezentuje się bardzo przytulnie. Czerwony dach doskonale uzupełniają czerwone stolarki okienne i czerwone obrzeża tarcicy;
  • Dom z częścią wypoczynkową na świeżym powietrzu będzie najlepszą opcją dla tych, którzy lubią wypoczywać na świeżym powietrzu;
  • Mały dom w nowoczesnym stylu wygląda niecodziennie. Panoramiczne okna rozświetlą pomieszczenia;
  • Dla tych, którzy lubią spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, a także rodzinne spotkania na wsi, idealny jest mały domek z przestronnym tarasem.

Funkcje domków ogrodowych

Domki ogrodowe budowane są jako mieszkania tymczasowe, tzn. w celu oszczędności grubość konstrukcji ścian nie przekracza 100 mm..

Domy ogrodowe są dostarczane na plac budowy w pełni prefabrykowane. Budowa takiego domu trwa zaledwie 1-5 dni, w zależności od stopnia skomplikowania projektu. Chociaż te domy są przeznaczone do życia w ciepłych porach roku, można z nich korzystać z nadejściem zimnej pogody, jeśli zamówisz dodatkową izolację podłogi, ścian i sufitów.

domek na narzędziaRównież ogrodowe domy szkieletowe mogą być używane w początkowej fazie, jako tymczasowy dom podczas budowy głównego domu na miejscu, w tym domu budowniczowie i pracownicy mogą wygodnie mieszkać, a następnie łatwo przebudować na każdą niezbędną strukturę na miejscu (łazienka, garaż), itp. W tym przypadku konieczne jest szczegółowe opracowanie lokalizacji wszystkich konstrukcji przed rozpoczęciem budowy.

Istnieje możliwość zakupu online gotowego domku ogrodowego który posłuży nam jako narzędziownia do ogrodu.