Eleganckie sofy ogrodowe

sofa ogrodowa

Zieleń rozkwita za oknem, a w ogrodzie pojawiają się pierwsze kwiaty? To doskonały moment, by sprawdzić, czy meble ogrodowe są w dobrym stanie, a może nieco przearanżować taras lub wystrój przestrzeni zielonej wokół domu, by całość trochę odświeżyć? Bez wątpienia jedną z głównym zalet posiadania domu z działką jest możliwość spędzania ciepłych dni na świeżym powietrzu. Także taras to świetna przestrzeń na wypoczynek, ale również rodzinne spotkania. W jaki sposób zagospodarować tego rodzaju przestrzeń, by była elegancka, ale również funkcjonalna?

Gotowy zestaw mebli ogrodowych – czy warto?

Wielu producentów w swojej ofercie posiada gotowe rozwiązania, które wystarczy kupić, a następnie złożyć, by cieszyć się komfortem przesiadywania w ogrodzie. Jeśli chodzi o wybór gotowych zestawów a zakup poszczególnych mebli oddzielnie, zdania się podzielone. Wszystko jest kwestią gustu. Sporo zależy też od samej wizji wystroju. Niektóre osoby wolą samodzielnie skompletować tego typu elementy, z uwagi, iż mają do nich jasne oczekiwania. Sofa ogrodowa to najczęściej alternatywa dla krzeseł lub dodatkowe uzupełnienie tarasu. Jest bardzo wygodna i pojemna, a dodatkowa możliwość zakupu poduszek na siedzisko pozwala na stworzenie ciekawej kompozycji. Ciekawą ofertę sof ogrodowych znajdziesz na sfmeble.pl.

Jaki stół wybrać do sofy ogrodowej?

sofa ogrodowa

Najlepiej taki, który jest solidny i oczywiście pasuje estetycznie i wizualnie do sofy. Bardzo popularne rozwiązania drewniane nie mogą być zbyt wysokie. Sofy są meblami z reguły niskimi, dlatego kupno wysokiego stołu sprawi, iż trudno będzie z niego korzystać w wygodny sposób. Lepiej skupić się na modelach, które zbliżone są do stolików kawowych. Świetnie sprawdzą się niewielki stoły o szklanym blacie i metalowym wykończeniu. Coraz częściej w aranżacji ogrodu sofa traktowana jest podobnie, jak w przypadku salonów – jako mebel wypoczynkowy, bardzo przydatny podczas tworzenia cichego kącika, gdzie można cieszyć się kawą lub herbatą i domowymi wypiekami. Ustawiania jest lekko z boku, podczas gdy główny stół na tarasie spełnia swoją funkcję w towarzystwie krzeseł. 

Z jakiego materiału wykonane są sofy ogrodowe?

Najczęściej są to meble plecione, z uwagi, iż jest to rozwiązanie trwałe, ekonomiczne, a jednocześnie przekłada się na niską wagę mebla. Należy jednak pamiętać, by nie unikać zbytniej ekspozycji tego mebla na słońce, ponieważ może to prowadzić do pękania wikliny. Alternatywą są modele wykonane z rattanu lub technorattanu, który jest bardzo wytrzymałym materiałem.