Fotel w kwiaty – do jakich aranżacji?

fotel w kwiaty

Fotel w kwiaty to akcent, który zwraca na siebie uwagę, dlatego dosyć często gra główną rolę w aranżacji. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy – fotel w kwiaty po prostu wybija się na pierwszy plan w każdym stylu wnętrza. Ten wzorzysty i kolorowy mebel jest nie tylko ładny, ale i wygodny i miękki. Czy jednak na pewno pasuje do każdej stylizacji?

Dlaczego fotel w kwiaty tak bardzo wyróżnia się z otoczenia?

Po pierwsze jest wzorzysty. Przedstawione na nim motywy kwiatów, mniej lub bardziej realistyczne, przykuwają uwagę ilością. Fotel tonie w kwiatach, w dodatku jest bardzo kolorowy. I to właśnie kolory są drugim ważnym czynnikiem, który sprawia, że fotel w kwiaty może pełnić rolę dominanty w salonie lub sypialni. Kontrasty barw wprowadzają do wnętrza niepowtarzalną dynamikę, ożywiają otoczenie swoim pięknem. Kolejną ważną kwestią są rodzaje kwiatów i to one w głównej mierze decydują o tym, do jakiej aranżacji pasuje dany model. Od róż i piwonii, poprzez egzotyczne strelicje i storczyki, aż po zupełnie fantazyjne motywy najróżniejszych kwiatów uzupełnionych o liście – aby je dobrze dobrać do aranżacji, trzeba rozeznać się w stylach wnętrz.

Czy fotel w kwiaty pasuje do każdej stylizacji?

fotel w kwiaty

Wiele zależy od samego kształtu fotela, który przesądza o tym, czy jest to model nowoczesny, czy też bliżej mu do dawnych nurtów wnętrzarskich. Z pewnością taki fotel ożywi aranżacje w stylu: glamour, w stylu bali lub aranżacje klasyczne. Jeśli tapicerka zachowa charakterystyczne dla danej aranżacji kolory, może także wchodzić w skład stylistyki loftowej czy skandynawskiej. Najpiękniej chyba będzie jednak prezentował się biały fotel w różowe różyczki umieszczony w romantycznej sypialni w stylu shabby chic.