Hokery to krzesła, które kojarzą się większości ludzi z barami lub pubami i nie bez powodu. Są to typowe krzesła barowe, które stawia się przy kontuarze bądź ladzie czy wysokich stolikach, aby umożliwić gościom picie napojów i drinków, a także spożywanie potraw i przekąsek. Hoker to także krzesło, które przeszło ewolucję i zostało przystosowane do warunków panujących nie tylko w barach, pubach czy restauracjach, ale także tych domowych, mieszkaniowych. Dlaczego warto mieć kilka krzeseł typu hoker i gdzie je umieścić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule!
Hoker: krzesło idealne do jadalni połączonej z kuchnią
Do jadalni połączonej z kuchnią, do jadalni samej w sobie lub do kuchni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Hoker to rodzaj wysokiego krzesła, dlatego świetnie sprawdzi się w kuchni jako krzesło dodatkowe przy aneksie kuchennym lub narożniku łączącym kuchnię z jadalnią, który będzie pełnił funkcję barowej lady czy kontuaru. To przy nim na hokerach można wypić ze znajomym szklaneczkę dobrej whisky, herbatę albo kawę.
W jadalni natomiast hokery będą służyć jako typowe krzesła do siedzenia przy wyższym stoliku. Możliwości aranżacji tych wnętrz jest sporo, a z hokerami jest to wyjątkowo proste i niesamowicie efektywne.
Rodzaje hokerów
Są różne. Z regulowaną wysokością, z podnóżkami, z oparciami i bez. Wybór uzależniony jest wyłącznie od zasobności czyjegoś portfela i wyobraźni. Hokery https://www.sfmeble.pl/c/hokery-do-jadalni bez oparć sprawdzą się jako krzesła pomocnicze przy ladach i wysokich stolikach, natomiast te z oparciami, a nawet z podłokietnikami mogą pełnić pełnoprawną funkcję funkcjonalnych krzeseł.
Siedzenie na hokerze: wygodne czy wymagające?
Trzeba to sobie uczciwie powiedzieć: hokery są inne od pozostałych rodzajów krzeseł, ale to wcale nie musi oznaczać, że będą mniej wygodne czy komfortowe w użytkowaniu. Należy dobierać więc takie, na których osoba kupująca czuje się najlepiej i które wpasowują się w wystrój danego pomieszczenia. Wtedy wszystko będzie tak, jak należy!