Jak poradzić sobie z wyposażeniem domu?

akcesoria do domu

Domu nie tworzą jedynie kolorowe ściany i meble. Charakter mieszkania, i tym samym właściciela, rozpoznaje się po wyposażeniu domu. Na co więc zwracać uwagę i w co warto zainwestować?

Gdzie położyć klucze?

akcesoria do domu

Warto zadbać o jedno konkretne miejsce kluczy do domu, samochodu, garażu. Wtedy ograniczymy stres w sytuacjach, w których gdzieś się zawieruszą. Aby tego dokonać, można postawić specjalną miskę czy pudełko na szafce w okolicach drzwi wejściowych. Ewentualnie można zakupić specjalny wieszak na klucze.

Coś potulnego i miłego

Ciepła w domu dodadzą miękkie dywany. Można je umieścić w salonie, sypialni, nawet w łazience. Oprócz tego warto zainwestować w koce i poduszki dekoracyjne. Są to takie drobiazgi, które nie kosztują dużo, a potrafią diametralnie zmienić wystrój każdego pomieszczenia. Szeroki wybór kolorów i wzorów pozwoli każdemu wybrać sobie coś dla siebie.

Kuchenne niezbędniki

Rzeczy niezbędne w kuchni i jadalni, to temat rzeka. Jednak najważniejsze z nich to: podkładki pod talerze, dzięki którym zmniejszamy prawdopodobieństwo ubrudzenia obrusa; różnej wielkości pudełka na jedzenie, które przydadzą się i do pracy i dzieciom do szkoły; chlebak, dzięki któremu zwiększamy świeżość pieczywa. Warto też zainwestować w misę na owoce, która będzie stała gdzieś na szafce, stole. Dzięki temu dom będzie wydawał się żywszy i bardziej pełny życia. 

Inne dekoracje

Pozostałe akcesoria do domu, w które warto zainwestować to: zegar, ozdobne świece, najlepiej zapachowe, które nadadzą pomieszczeniom domowego ciepła i wazony na kwiaty.  Obecnie na rynku jest tak duży wybór, że możecie zdecydować sami, czy wolicie świeczki proste, w wymyślnych kształtach, białe, kolorowe, a wazon ma być przezroczysty czy może lepiej kolorowy w różne wzory. A skoro mowa już o kwiatach…

Żywe ozdoby

Kwiaty są nie tylko świetnym wyposażeniem wnętrz, ale również darmowym źródłem pięknych naturalnych zapachów. Dodatkowym plusem roślin jest fakt, że ze względu na ich ogromny wybór, samemu można wybrać taki gatunek jaki się chce. Można wybrać kwiaty małe i duże jak paprocie, kwitnące i takie które cały czas pozostają zielone.

Na puste ściany

Żeby zapełnić puste ściany, można zdecydować się na kilka dekoracji do domu: zdjęcia, obrazy, plakaty. Fotografie pozwalają na utrzymanie wspomnień z pięknych chwil w życiu. Do tego można wybrać dowolną ramkę i gotowe! Inwestowanie w obrazy wcale nie musi być drogie, ponieważ obecnie jest wielu malarzy, którzy sprzedają swoje prace za grosze. Ewentualnie można powiesić na ścianie malunek jakiegoś utalentowanego znajomego.