Jak wybrać lampy do kuchni?

lampa do kuchni

Przy urządzaniu mieszkania lub w trakcie jego remontu, należy podjąć szereg mniej i bardziej istotnych decyzji. Po pomalowaniu ścian i sufitów oraz wybraniu mebli, nadchodzi czas na wybór oświetlenia do pomieszczenia. W pokojach i korytarzach, stawia się przede wszystkim na funkcje dekoracyjne, które w danym wnętrzu pełnić mają lampy. W przypadku jednak lamp kuchennych, znaczenia nabierają także inne cechy użytkowe, związane z jasnością i natężeniem światła.

Ile punktów świetlnych?

Wydaje się, że dla kuchni, która jest wszak pomieszczeniem o charakterze głównie użytkowym, optymalne będzie zdecydowanie się na co najmniej dwa odrębne źródła światła. Pierwsze z nich, powinno być źródłem głównym, drugie natomiast uzupełnieniem doświetlającym blaty robocze. Oczywiście, w zależności od kształtu danego pomieszczenia, czy projektu jego zabudowy, można niekiedy pomyśleć o jeszcze jednym źródle światła. W ostatnim czasie często spotkać można listwy led zamontowane pod szafkami kuchennymi. Światło przez nie emitowane nie tylko efektownie eksponuje meble, ale także buduje klimat wnętrza.

lampa do kuchni

Jak wybrać właściwy model?

Obecnie na rynku znaleźć można bardzo dużo propozycji lamp do kuchni. Dokonując wyboru, kierować się zatem należy nie tylko ich wyglądem, ale także rodzajem światła. Pamiętać należy, że szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ze światła w kuchni korzysta się przez szereg godzin. Warto wobec tego zadbać o to, by główna lampa dawała światło rozproszone i nie powodujące powstawania cieni na ścianach. Bogaty wybór lamp kuchennych można znaleźć na elampy.pl.

Właściwie dobrane oświetlenie podkreśla atuty wnętrza i nadaje mu klimat. Warto więc przeznaczyć nieco czasu na właściwy dobór lamp kuchennych.