Lamele ścienne – nowy trend w aranżacji wnętrz

Lamele na ścianie

Piękne wnętrza to dla coraz większej ilości osób istotny element życia. Nie bez powodu producenci prześcigają się w coraz to nowszych produktach służących stylowym aranżacjom. Jednym z takich materiałów, który może korzystnie wpłynąć na wygląd naszych pomieszczeń są lamele.

Modnie i stylowo

Ozdobne listwy montowane są najczęściej w salonach, pokojach wizytowych, przedpokojach. Świetnie wyglądają położone do połowy ściany, na której zawieszony jest telewizor. Cała atrakcyjność lameli polega właśnie na tym, że już kilka listew może stworzyć wspaniały efekt końcowy.
Znajdą one swoje zastosowanie w pomieszczeniach o wystroju industrialnym – wtedy warto wybrać te ciemniejsze, o grafitowym odcieniu. Jeśli marzymy o przytulnym i ciepłym klimacie naszego pokoju, zdecydujmy się na lamele w kolorach prawdziwego drewna- na przykład dębu lub sosny. Lamele znajdują swoje zastosowanie zarówno w salonach, jaki i biurach, sypialniach czy przedpokojach.

Lamele na ścianie

Niedrogie i proste w montażu

Jeśli chcemy położyć jedynie kilka listew w celu urozmaicenia aranżacji wnętrza, nie ma problemu. Listwy kupowane są na sztuki i nie są drogie.

Wielu producentów posiada próbniki kolorystyczne, co ułatwia wybór i zakup. Można też zamówić sztukę wybranego lamela za wcześniejszą niedużą opłatą. Do montażu lameli nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy lub praktyki.

Ścienne listwy ozdobne to możliwość stworzenia ciekawego wnętrza. Jeśli po pewnym czasie znudzą się nam, bez problemu możemy je ściągnąć, nie czyniąc przy tym większych uszkodzeń. Nowoczesne lamele na ścianie prezentują się naprawdę dobrze i są alternatywą dla tych, którzy lubią nowinki wnętrzarskie.