Lepy na muchy… nie tylko na muchy!

lep na muchy

Każdy Polak choć raz w życiu używał lepu na muchy, czyli znanego i skutecznego środka do zwalczania owadów latających w domu lub pomieszczeniu gospodarczym. Najczęściej występuje w formie papierowego, rozwijanego paska o szerokości kilku centymetrów. Dlaczego muchy tak łatwo wpadają w jego pułapkę? Ponieważ z obydwu stron pokryty jest warstwą kleju. Okazuje się, że lepy na muchy stosowane są również do usuwania rybików cukrowych! Sprawdź, jak ich użyć, aby pozbyć się robaczków łazienkowych raz na zawsze!

Jak wygląda rybik cukrowy?

Rybik cukrowy znany też jako srebrzyk to mały bezskrzydłowy owad o długości do jednego centymetra. Pokryty jest łuską – stąd właśnie wzięła się jego pierwotna nazwa. Pojawia się w miejscach o dużej wilgotności, zwłaszcza w łazienkach. Źle reaguje na światło, dlatego ujrzymy go głównie podczas nocnej wizyty w toalecie. Choć ogólnie nie jest szkodliwy dla człowieka, w większości z nas nie budzi pozytywnych uczuć. Dla wielu jest dowodem na brud i brak higieny w danym pomieszczeniu. Oczywiście jest to błędne przypuszczenie. Na szczęście łatwo się go pozbyć, a to za sprawą… lepu na muchy!

lep na muchy

Lep na muchy dobry nie tylko na muchy

Lep na muchy https://bioires.pl/muchy-muszki/bros-lep-okragly-na-muchy-komary-meszki-1-szt zdaje egzamin również tam, gdzie pojawiają się srebrzyki. Wystarczy zastosować pułapkę lepową w postaci naklejki na okno. Można przykleić ją także na płytki lub kafelki w łazience. Aby pasowała do ogólnego wystroju, wybierzmy nalepkę z odpowiednim wzorem. Rybiki przemieszczają się także po ścianach – na niskiej wysokości, przy zetknięciu z podłogą. Innym rozwiązaniem, które zminimalizuje ilość rybików, jest dedykowana pułapka klejowa.