Myjka parowa – jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem


Każdy słyszał o tego typu urządzeniu domowym jakim jest parownica karcher. Jednak mimo swojej popularności, myjki parowe wciąż budzą wiele pytań: do czego służą, jak ułatwiają sprzątanie i czy w ogóle to robią, na ile są niezbędne w domu i wreszcie, jaki model wybrać, decydując się na zakup? Rynek nie śpi i z każdym rokiem możemy znaleźć coraz to nowe modele myjek parowych.

Czym jest więc urządzenie do czyszczenia parą?

Parownice karcher, inaczej nazywane generatorami pary, to urządzenia, które pozwalają na czyszczenie i dezynfekcję różnych powierzchni za pomocą gorącej pary wodnej. Najważniejszą i chyba najistotniejszą zaletą odkurzacza parowego jest jego zdolność do skutecznego usuwania uporczywych plam bez użycia detergentów.

Do czego służą urządzenia do czyszczenia parą?

Do czyszczenia i dezynfekcji twardych powierzchni potrzebna jest myjka parowa. Jeśli masz małe dzieci, zwierzęta domowe lub masz skłonności do alergii, oczyszczacz parowy jest prawdziwym ratunkiem. Po pierwsze, nie wymaga użycia chemii gospodarczej, która nieuchronnie wiąże się z toksycznymi lub żrącymi substancjami chemicznymi.

Jak działa myjka parowa marki Karcher?

Jej działanie polega na podgrzewaniu wody w specjalnej komorze (zbiornik pary), która następnie jest uwalniana pod maksymalnym ciśnieniem do 4 barów na różne powierzchnie w postaci gorącej pary. Wysokie ciśnienie pary umożliwia jej penetrację nawet trudno dostępnych miejsc i czyszczenie uporczywych zabrudzeń, takich jak kamień i osady tłuszczowe.