Na co zwrócić uwagę wybierając lampy podłogowe?


Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w każdym domu, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych lamp. Głównym źródłem światła są oczywiście lampy wiszące. Jeżeli chodzi o dodatkowe oświetlenie, to coraz większą popularność zyskują lampy podłogowe.

Szerokie zastosowanie

Uniwersalne lampy podłogowe mogą pochwalić się bardzo szerokim zastosowaniem. Ich głównym zadaniem jest oczywiście doświetlenie wybranej części mieszkania. Lampy tego typu znajdują szerokie zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Można je spotkać nie tylko w domach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. W dużej mierze to właśnie dzięki lampom podłogowym można stworzyć idealny kącik do czytania w sypialni albo salonie. Aby wybrać porządną lampę należy zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na design. Producenci coraz częściej oferują designerskie lampy, które pasować będą do każdego stylu.

Moc żarówki ma znaczenie

Lampa podłogowa spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy postawi się na żarówkę o odpowiedniej mocy. Producenci oferują żarówki o świetle zimnym i ciepłym. Temperatura barwowa wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też nie można przejść obok tego elementu obojętnie. Światło ciepłe charakteryzuje się żółtawym odcieniem. Im niższa jest temperatura barwowa, tym oczywiście na zdecydowanie bardziej pomarańczowy odcień można liczyć. Tego typu żarówki doskonale sprawdzą się w sypialniach, czytelniach i dziecięcych pokoikach. Lampy podłogowe z światłem zimnym są idealnie dostosowane do pracy, dlatego też doskonale sprawdzą się w biurach, gabinetach i magazynach.

Czym charakteryzują się najlepsze lampy podłogowe?

Dobra lampa podłogowa powinna zaoferować nie tylko odpowiednią moc świetlną, ale również idealne rozchodzenie się w przestrzeni. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne lampy z funkcją regulacji, które będzie można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Z ekonomicznego punktu widzenia warto zwrócić uwagę również na pobór energii elektrycznej. W dzisiejszych czasach jest duża moda na energooszczędne lampy, dzięki którym można znacząco ograniczyć rachunki za energię elektryczną. Jak wspomniano powyżej lampa podłogowa spełnia także zadania dekoracyjne, dlatego też warto zwrócić uwagę na jej design. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej postawić na proste i minimalistyczne lampy, które są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na długość przewodu.