Najpopularniejsze modele nawannowych parawanów

Parawan nawannowy stał się ostatnimi czasy jednym z najpopularniejszych, wybieranych do łazienki elementem. Nic dziwnego, w końcu umożliwia on korzystanie z wanny w sposób tradycyjny, jak i również jak z prysznica, czym znacznie podnosi jej funkcjonalność i praktyczność. Problem tylko w tym, że pomimo tak dużej popularności, nadal mało kto wie, jaki konkretnie parawan prysznicowy będzie najlepszy.

Parawan harmonijkowy

Analizę dostępnych na rynku wannowych parawanów najlepiej rozpocząć od modelu, który jest zdecydowanie najmniej popularnym. Parawan harmonijkowy nie posiada zbyt dużego wzięcia po pierwsze z powodu jego niskiej estetyki, a po drugiej bardzo słabej skuteczności. Jest to model, który nie tylko niezbyt ładnie się prezentuje, lecz również przepuszcza w pewnej ilości wodę. Oczywiście jego ogromną zaletą jest niska cena. Dodatkowo parawan tego typu jest bardzo łatwy w montażu, a także nie zajmuje wiele miejsca.

Parawan drzwiowy

Parawan drzwiowy lub też jak często się mówi na niego, wahadłowy, to dość specyficzny model. Jest to swego rodzaju szyba do wanny na zawiasach, która tworzy z obu stron zamykane szklane drzwi. Dzięki temu wanna z takim parawanem zaczyna przypominać tradycyjną kabinę prysznicową. Najważniejszą zaletą takiego modelu jest ogromna skuteczność w ochronie łazienki przed zalaniem. Niestety z racji tego, że taka szyba jest zamontowana na wannie na stałe, znacznie spada jej funkcjonalność, a tym samym niwelowane są jej zalety.

Parawan składany

Zdecydowanie najlepszym, a z zarazem najpopularniejszym modelem, jest wersja składana. Składanie takiego modelu może odbywać się poprzez zamontowaną prowadnice lub też jako nakładanie na siebie dużych szklanych elementów, przykładanych do ściany.
Bez względu jednak na rodzaj składania, taki parawan jest przede wszystkim niezwykle funkcjonalny, skuteczny w działaniu, a co równie ważne, niezwykle estetyczny.