Nawozy dolistne i ich wykorzystywanie

nawozy dolistne

Pośród bardzo wielu środków ochrony i wspomagania wzrostu roślin na pewno na uwagę zasługują nawozy dolistne. Wykorzystują one naturalną zdolność przyswajania przez rośliny składników odżywczych poprzez liście i łodygi. Stosowanie takich środków pomaga zapewnić odpowiednią ilość substancji odżywczych dla znacznie większej ilości roślin w krótszym czasie. Ponadto w ten sposób bardzo często o wiele więcej odpowiednich składników trafia do roślin.

Gdzie stosuje się nawozy dolistne?

Nawozy dolistne można stosować w bardzo wielu sytuacjach. Są skuteczne nie tylko jak chodzi o rośliny uprawne, ale również gdy mowa o roślinach hodowanych w domu. Oczywiście aby nawozy były jak najbardziej skuteczne konieczne jest ich odpowiednie dobranie. W sprzedaży dostępne są one w bardzo różnorodnych formach, zarówno w postaci płynnej jak też w formie proszku czy granulek, służących do przygotowania właściwego nawozu w odpowiednim stężeniu.

nawozy dolistne
https://otorolny.pl/nawozy/nawozy-dolistne

Właściwe stosowanie nawozów

Aby nawozy dały spodziewane efekty, konieczne jest odpowiednie ich przygotowanie, szczególnie jak chodzi o właściwe stężenie składników odżywczych. W przypadku gotowych nawozów w formie płynnej są one przeznaczone do użycia natychmiast. Jeśli jednak nawóz ma być wytworzony z koncentratu, proszku lub granulatu, należy go właściwie przygotować postępując zgodnie z instrukcjami producenta. Tylko wtedy jest pewność, że roślinom dostarczy się właściwą ilość składników odżywczych.