Pomysły na aranżację regału w salonie

regał w salonie aranżacje

Salon to centralny punkt każdego domu i mieszkania. Odpowiednia aranżacja tego pomieszczenia stanowi kluczową rolę w klimacie i stylu, jaki panuje w danym miejscu. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie wystroju salonu jest regał. Jakie są najlepsze sposoby na wkomponowanie tego mebla w estetykę pokoju dziennego?

Regał w salonie – aranżacje

Wybór odpowiedniego regału powinien byś dostosowany do koloru ścian i stylu dominującego w salonie. W przypadku minimalistycznego wystroju najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebla o charakterze industrialnym lub rustykalnym. Drewno dębowe lub jesionowe będzie rewelacyjnie komponować się z ścianami w kolorze białym, natomiast w pomieszczeniach barwnych warto zdecydować się na regały metalowe lub klasyczne, które będą utrzymane w stonowanej kolorystyce bieli i czerni. Podstawową zasadą doboru regału do salonu jest ulokowanie go w miejscu, które będzie widoczne, jednak nie zdominuje całkowicie przestrzeni.

Aranżacja regału w salonie pozwala na zastosowanie wiele ciekawych rozwiązań, które dotyczą wykorzystania różnych rodzajów tego mebla. Regały ścienne sprawdzą się świetnie w salonach, które charakteryzują się ograniczonym metrażem, natomiast meble stojące pozwolą domownikom wypełnić nadmiar wolnej przestrzeni w sposób ciekawy i funkcjonalny. Dużą popularnością cieszą się również regały, które pełnią jednocześnie funkcję biurka. Takie rozwiązanie pozwala na zagospodarowanie niewielkiej ilości miejsca w taki sposób, że końcowym efektem jest utworzenie miejsca do pracy i stworzenie półek na najważniejsze przedmioty codziennego użytku.

Co postawić na regale w salonie?

regał w salonie aranżacje

Odpowiednia kolorystyka i styl regału to zaledwie początek drogi do wpasowania mebla w klimat salonu. Niezwykle istotne znaczenie ma wybór przedmiotów, które zostaną ustawione na jego półkach. Regały spełniają bowiem nie tylko funkcję przechowywania wartościowych rzeczy, ale też mają na celu wyeksponowanie sprzętów, narzędzi i gadżetów, które świadczą o charakterze oraz zainteresowaniach domowników. Klasyczne rozwiązanie zakłada ustawienie na regale wartościowych pozycji książkowych, jednak równie ciekawy efekt wizualny można uzyskać decydując się na albumy ze zdjęciami, aparaty fotograficzne oraz kwiaty. Regał w salonie aranżacje zobaczysz na tym portalu.

Aranżacja regału w salonie to pole do popisu dla osób, które swoje pasje i hobby chcą zaprezentować w ulubionym miejscu w całym domu. Do najciekawszych rozwiązań zaliczają się wcześniej wspomniane rośliny doniczkowe, dekoracje i niewielkie dzieła sztuki. Artystyczne rzeźby i figurki nadadzą całemu pomieszczeniu estetyki, a jednocześnie właściciel zyska miejsce do ich bezpiecznego przechowywania. Regał będzie też świetnym miejscem na kosmetyki i perfumy, które oprócz swojej oczywistej funkcji bardzo często mają ciekawe wizualnie butelki oraz fiolki. W rzeczywistości jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia – aranżacja regału w salonie na zawsze pozostanie kwestią indywidualną, jednak niezależnie od wybranej propozycji warto zadbać o swoją satysfakcję z nowego wyglądu mebla!