Preparaty na mole spożywcze – świetna metoda walki z intruzami!

preparat na mole spożywcze

Mole spożywcze mogą zdarzyć się w każdym domu. Mogą przedostać się przez okno lub zostać przyniesione z zakupami. I nawet osoby, które mają moskitiery w oknach, a zakupy dokładnie przeglądają po przyniesieniu ich do domu, mogą liczyć się z tym, że mole się u nich pojawią.

Jak znaleźć miejsce bytowania moli spożywczych?

preparat na mole spożywcze

Czasami otwiera się szafkę, a z niej wylatuje mały owad latający przypominający motyla. Jest to naturalnie mol. Ale wcale nie oznacza to, że mieszka on w tej konkretnej szafce. Jeśli pojawia się jeden mol, to oznacza, że w mieszkaniu znajduje się gniazdo – oby jedno! Należy je zlokalizować. Trzeba dokładnie przejrzeć wszystkie szafki i produkty spożywcze. Mole lubują się w produktach zbożowych, sypkich, bakaliach, owocach i słodyczach. Rozmnażają się cały rok, a samica może złożyć nawet 200 jaj.

Jak skutecznie walczyć z molami spożywczymi?

Przede wszystkim, gdy już zauważony został jeden mol, należy natychmiast pójść do sklepu i przejrzeć dostępne preparaty na mole spożywcze https://bioires.pl/mole. Musi to być konkretnie produkt dedykowany tym owadom, gdyż gwarantuje on bezpieczeństwo kontaktu z żywnością. Preparaty występują w różnych formach i wybór najlepszego produktu zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli preparat na mole spożywcze jest już w domu, to należy wyrzucić wszystkie produkty, w których znalezione zostały ślady moli. Bo nawet jedna larwa pozostawiona sprawi, że na nowo zagnieżdżą się one w domu. Ważne jest to, aby produkty przejrzeć i te dobre szczelnie zamknąć. No i oczywiście nie wolno zapomnieć o dokładnym umyciu szafek czy szuflad, w których mole bytowały. A resztę zrobi już preparat na mole spożywcze.