Sypialnia – gustownie i praktycznie

Sypialnie w naszych mieszkaniach bardzo często pełnią kilka funkcji. Są pokojami,w których nie tylko odpoczywamy,ale również czasami pracujemy. Jak oświetlić sypialnie, która nie służy wyłącznie do odpoczynku?

Podejście praktyczne

Sypialnia, jak każde z pomieszczeń w domu powinna być wyposażona w górne światło, które jest używane, gdy potrzebujemy rozjaśnić całe pomieszczenie. W zależności od stylu,jaki reprezentuje sypialnia można wybrać delikatne oświetlenie halogenowe zumaline, które umieścimy bezpośrednio w suficie. Nie warto jednak rezygnować z żyrandola, który nie tylko jest praktyczny, ale również pomoże wprowadzić konkretny styl do pokoju.

Lampa zuma line z czarnym abażurem oraz kryształkami sprawdzi się w kobiecej sypialni glamour. Nowoczesne oświetlenie z chromowanego metalu jest idealne do nowoczesnej sypialni, a industrialna lampa zuma line sprawdzi się w męskiej, surowej sypialni.

Trochę nastroju

Projektując sypialnie nie wolno zapomnieć o jej podstawowej funkcji, jaką jest miejsce do odpoczynku. W pokoju wypoczynkowym warto postawić na delikatne oświetlenie, które nie będzie męczyło oczu.

Kinkiet zumaline zamontowany nad łóżkiem nie tylko da delikatne światło, ale również doświetli miejsce, w którym można poczytać wieczorem książkę.

Warto również zadbać o dodatkowe doświetlenie miejsca pracy. Lampa zume line stojąca lub na biurko pozwoli pracować, nawet gdy partner odpoczywa w łóżku. Światło kierunkowe na biurko pozwoli funkcjonować w sypialni bez przeszkadzania sobie.

Oświetlenie zuma line można również umieścić na szafeczkach koło łóżka. W nocy dzięki temu można napić się wody, czy dokończyć pracę w łóżku.

Praktycznie oświetlona sypialnia musi mieć kilka źródeł światła, tak by nie kolidowały one ze sobą, a dwie osoby mogły robić w sypialni różne rzeczy nie przeszkadzając sobie wzajemnie.

Źródło: Elampy