Umywalki z szafkami i ich rodzaje

umywalka z szafką

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment armatury sanitarnej. Umywalki z szafkami zaspokoją wszystkie gusta, nawet te najbardziej wymagające. Tego typu meble są dostępne w szerokim zakresie konfiguracji i wzorów. Są one wytrzymałe, stabilne, niezawodne i łatwe w montażu, dlatego też najczęściej stosuje się je w łazienkach. Coraz większą popularność zdobywają inne rodzaje produktów.

Zawieszona szafka z umywalką

Są to bardzo wygodne i uniwersalne urządzenia. Pasują one harmonijnie do każdego wnętrza łazienki. Parametry takich mebli są oczywiście bardzo różne, ale kształt nadal jest tylko geometryczny. Zaletą tych urządzeń jest to, że nie zajmują miejsca na podłodze, przez co optycznie powiększają przestrzeń, a także ułatwiają sprzątanie pomieszczenia.

Warto pamiętać, że szafki wiszące z umywalkami należy montować wyłącznie na solidnych ścianach, które muszą być w stanie wytrzymać ciężar produktu i jego zawartości. W tym przypadku nie należy zapominać o wytrzymałości i niezawodności mocowań, ponieważ ciężar może okazać się większy niż przewidywano.

Umywalka z lustrem

Nie ulega wątpliwości, że lustro w łazience to konieczność, a jeśli jest ono w zestawie z meblami, to jest to duży plus, który pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nowoczesna umywalka z szafką posiada atrakcyjny wygląd i jest tak samo dobra jak inne umywalki z postumentem.

umywalka z szafką

Szafka z umywalką narożna

Idealne rozwiązanie do mniejszej łazienki. Te szafki pod umywalkę zajmują minimalną ilość miejsca na podłodze, nie zagracając pomieszczenia. Są one jednak wystarczająco pojemne, a nawet umożliwiają ukrycie niepotrzebnych komunikatów.

Jedyną wadą modeli narożnych jest złożoność instalacji. Podczas montażu takiej szafki wymagana jest precyzja i dokładność – kąt połączenia ze ścianą łazienki musi wynosić dziewięćdziesiąt stopni bez odchyleń, w przeciwnym razie sprzęt po prostu nie będzie stał prawidłowo i trzeba będzie korygować wszelkie nierówności.