Zachowaj porządek w swoim domu – preparaty do mycia podłóg

płyn do mycia podłóg

Zbliża się impreza, planujesz zaprosić kilku znajomych, a może po prostu nadszedł najwyższy czas na porządki? W każdym z tych przypadków konieczne jest porządne wymycie podłogi, aby nie odstraszała ona swoim wyglądem. Zastanawiasz się, jak umyć podłogę, aby odzyskała ona swój dawny blask? Kluczowe będzie wykorzystanie właściwego płynu do mycia podłóg.

Jaki płyn do podłogi?

Przede wszystkim warto pamiętać, że podłoga to powierzchnia najbardziej narażona na zabrudzenia. Dlatego właśnie jej regularne czyszczenie jest niezwykle ważne. W taki sposób oprócz czystości zadbasz również o kondycję posadzki. Wybierając płyn do mycia podłóg od Clovin, koniecznie sprawdź jego przeznaczenie. Ważne jest, aby płyn taki był dopasowany do konkretnego typu nawierzchni. Dobrym rozwiązaniem może również okazać się zastosowanie płynu uniwersalnego, z którego można korzystać do mycia:

  • podłóg drewnianych,
  • płytek,
  • paneli,
  • podłóg winylowych,
  • podłóg laminowanych,
  • i wielu innych rodzajów nawierzchni.

Płyn do mycia podłóg powinien być wysokiej jakości, co da gwarancję, że wywiąże się on ze swojego zadania i nie spowoduje uszkodzeń nawierzchni. Najpopularniejsze marki płynów to: Clever, septon II, purox, multicolor, spiro, septosurf.

Jak dobrze myć podłogę?

Przed podjęciem się mycia podłogi, najpierw usuń z powierzchni kurz, piasek, sierść, czy włosy za pomocą miotły lub odkurzacza. Następnie rozcieńcz płyn do mycia podłóg z ciepłą wodą i za pomocą mopa starannie wyszoruj każdy kąt. Aby uniknąć powstawaniu smug, podłogę myj w jednym kierunku. Pamiętaj również, że mop musi być regularnie wymieniany. Zużyty, uszkodzony mop może przynieść więcej problemów, niż korzyści.