Czy domki typu stodoła sprawdzą się u Ciebie?

domek typu stodoła

Efektowne czy proste i nowoczesne? Domki typu stodoła zachwycają nieskomplikowanym kształtem, którego podstawę stanowi prostokąt. Dach domu-stodoły obowiązkowo jest dwuspadowy oraz wykonany w technologii, zapewniającej nowoczesny, a zarazem nieskomplikowany wygląd. Bryła domu typu stodoła doskonale odzwierciedla tendencje do ekotrendu. Jakie domki typu stodoła cieszą się popularnością? Czy tego typu zabudowa pasuje do otoczenia, w którym planujesz budowę?

Najpopularniejsze domki typu stodoła

domek typu stodoła

Domki typu stodoła to projekty chętnie wybierane przez inwestorów, ceniących prostotę, niskie koszty realizacji budynku oraz styl, nawiązujący do natury. Można znaleźć je na przykład na stronie: https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-nowoczesne-stodoly/.

Efektywne energetycznie zabudowania, kształtem przypominające stodołę doskonale sprawdzają się dla rodzin. Popularne projekty zachwycają przestronnością wnętrz oraz nieskomplikowanym rozkładem pomieszczeń, w którym dominuje funkcjonalność. Rozkładowe domy typu stodoła posiadają wyraźnie oddzielone przestrzenie – prywatną, w której znajdują się sypialnie oraz łazienki i ogólnodostępną, z której oprócz domowników korzystają goście. Stodoła musi posiadać duże otwory okienne.

Gdzie pasują domki typu stodoła?

Domki typu stodoła doskonale sprawdzają się w otoczeniu natury. Tego typu zabudowa nie jest dedykowana do dużych miast oraz na przedmieścia, gdzie głównym elementem planu zagospodarowania przestrzennego jest zabudowa jednorodzinna domami o bardziej skomplikowanych, stylowych bryłach oraz zabudowa wielorodzinna. Proste, tanie w budowie domki typu stodoła sprawdzą się w roli przestrzeni letniskowej nad jeziorem, na działce, sąsiadującej z lasem lub w górach.