Jak wybrać lampę do przedpokoju?

lampy do przedpokoju

Myśląc o oświetleniu w domu, kupujący często skupiają się na oprawach oświetleniowych do salonu, kuchni lub jadalni. Nie spędzają tyle czasu na korytarzu. Wynika to z faktu, że przedpokoje i korytarze są ciągami komunikacyjnymi, do których oświetlenia potrzebne są jedynie oprawy oświetleniowe. Nie możemy się z tym zgodzić, bo przedpokój to przestrzeń, która „wita” właścicieli i gości. I to właśnie stąd bierze się pierwsze wrażenie o domu.

Jaką rolę pełni światło w korytarzu?

lampy do przedpokoju

Z reguły korytarz nie ma naturalnego światła. Dlatego po prostu konieczne jest stworzenie w nim sztucznego oświetlenia poprzez zakup lampy do przedpokoju. Kolejne pytanie brzmi: jak jasne powinno być oświetlenie? Nasza odpowiedź: nie mniej jasne niż maksymalny poziom światła w salonie. Powodów takiego wniosku jest kilka.

Lampy do przedpokoju – jak jasne powinny być?

Po pierwsze, to tutaj właściciele porządkują się tuż przed wyjściem z domu. Dlatego poziom światła musi być porównywalny ze światłem słonecznym. Tylko w ten sposób człowiek będzie w stanie zrozumieć, jak będzie wyglądać dla innych. Tylko w ten sposób będzie mógł znaleźć wady w swoim wyglądzie (nierówny makijaż, kłaczki, plamy na ubraniach) i je wyeliminować;

Przy niewystarczającym oświetleniu korytarza lub korytarza osoba wchodząc do jasno oświetlonego salonu może być zdezorientowana. Chodzi o to, że nasze oczy potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do określonego poziomu światła. Wchodząc do słabo oświetlonego korytarza, osoba może nie odczuwać dyskomfortu, ponieważ oczy przystosowały się już do półmroku drzwi wejściowych. Ale przejście z półmroku korytarza do jasno oświetlonego pokoju może naprawdę zdezorientować gospodarza lub gościa.

Ta sama zasada obowiązuje tych, którzy wychodzą na zewnątrz. Po słabo oświetlonym pomieszczeniu jasne światło dzienne będzie nieprzyjemne i bolesne dla oczu.