Funkcjonalne sztućce – jak wybrać?


Zestaw sztućców to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto szuka potrzebnych produktów do kuchni. Inspiracji warto poszukać w sklepach online, gdzie znajdziemy szereg materiałów i wzorów do wyboru. Czym cechują się funkcjonalne sztućce? Na jaki komplet sztućców postawić? O czym pamiętać?

Sztućce – zestaw

Niezwykle popularne są sztućce ze stali nierdzewnej, jakie odznaczają się czystością i ciekawym designem. Okazuje się, że ten materiał może być oznaczony na kilka sposobów:

  • 18/10 –  to stal nierdzewna o zawartości 18% chromu i 10%niklu. Sztućce tego typu nie korodują i posiadają unikalny połysk. Są bezpieczne w kontakcie z żywnością oraz wytrzymałe.
  • 18/0 – to stal nierdzewna o zawartości 18% chromu i 0% niklu. Są bezpieczne dla każdego, kto cierpi na alergię po kontakcie z niklem. Bezniklowa stal jest bardzo trwała i nie wywoła uczulenia. 
  • 13/0 – 18% chromu i 0% niklu. Taka opcja jest stosowana jedynie do produkowania noży, co pozwala zachować giętkość i elastyczność sztućców. 

Komplet sztućców ze srebra

Droższe są sztućce ze srebra, które także są cenione i popularne na rynku. Srebro to unikalny materiał wykorzystywany w wielu branżach, w tym podczas produkcji sztućców. Produkty są eleganckie i ponadczasowe, a samo srebro ma szereg korzyści. Przede wszystkim jest bezpieczne dla zdrowia, co doceni każdy użytkownik. Komplet sztućców może być ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby (sprawdź tutaj). Takich wyrobów nigdy dosyć, gdyż w każdej kuchni pozwalają one spożywać posiłek w mniejszym lub większym gronie. 

Podczas zakupu zestawu sztućców zastanówmy się, jakie wzory i kolory najbardziej nam odpowiadają. Klasyczne są kolory srebrne, które dobrze zaprezentują się w każdej kuchni. Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań chętnie sięgają też po produkty złote, czy nawet czarne, jakie wyróżniają się oryginalnością.