Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wewnątrzklatkowe?

drzwi wewnątrzklatkowe

Solidne drzwi wewnątrzklatkowe to inwestycja na lata, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać wysokiej jakości modele, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Oferta drzwi w sklepach meblarskich jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też przy zakupach należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Odpowiednia strona drzwi

Jak łatwo się domyślić w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, na którą stronę będą otwierać się nowe drzwi. Jeżeli drzwi mają otwierać się w naszą stronę, a zawiasy znajdują się po lewej stronie, to wówczas mamy do czynienia z drzwiami lewostronnymi. Wybór odpowiednich drzwi ma nie tylko aspekt praktyczny. Najlepiej, aby drzwi wewnątrzklatkowe otwierały się na pustą ścianę. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zadbać o to, aby skrzydło drzwiowe nie zasłaniało włączników światła.

Jaka konstrukcja drzwi?

Od konstrukcji drzwi zależy nie tylko ich wytrzymałość, ale również stopień stabilizacji i dźwiękoszczelność. Jak łatwo się domyślić ogromną rolę odgrywa również termoizolacja samych drzwi. W dzisiejszych czasach najmodniejsze są nowoczesne drzwi wewnątrzklatkowe, które mają formę plastra miodu albo zwykłej płyty. Coraz większą popularność zdobywają drzwi z szybą. Oryginalne drzwi przeszklone są nie tylko bardzo ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. W małych pomieszczeniach, dzięki szybie można optycznie powiększyć przestrzeń i uzyskać dostęp do naturalnego światła.

drzwi wewnątrzklatkowe

Solidne zawiasy dla wymagających

Zawiasy odgrywają bardzo ważną rolę, ale niestety są często lekceważone i mało kto zwraca na nie uwagę, co jest oczywiście bardzo dużym błędem. Zawiasy należy kolorystycznie i stylistycznie dopasować nie tylko do klamki, ale również do czoła zamka. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się zawiasy niewidoczne.