Jak urządzić pokój w stylu francuskim lub rustykalnym

Moda na wnętrza w stylu rustykalnym nie mija i trzyma się bardzo dobrze. Przestrzeń zaaranżowana w taki sposób sprzyja bez wątpienia relaksowi i wypoczynkowi. To dlatego właśnie tak wiele kawiarni czy restauracji jest zaaranżowanych właśnie w stylu francuskim. Wewnątrz znajdują się drewniane meble pomalowane na biały kolor i delikatnie poprzecierane, na jednym z najważniejszych elementów wystroju jest bardzo często fototapeta Prowansja. Kawa czy też przekąska zjedzona w takim miejscu to po prostu przyjemność sama w sobie. Wszystko, co związane z Francją, to zawsze wspaniała inspiracja.

Tapety w stylu francuskim

Dlaczego styl francuski cieszy się tak bardzo dużą popularnością i jest chętnie wykorzystywany podczas aranżowania wnętrz? Bo kojarzy się z czymś niezwykle uroczym. Tapeta Francuska będzie zatem doskonałym pomysłem na dodanie wnętrzu odrobiny paryskiego charakteru. Prowansja to przecież jedna z najpiękniejszych części Francji, którą chciałoby odwiedzić tak wiele osób. Fototapeta ze zdjęciem z prowincji może zatem zająć naprawdę główne i czołowe miejsce na ścianie w restauracji czy kawiarni francuskiej. Czy sprawdzi się też w domu? Oczywiście tak, pod warunkiem, że reszta stroju wnętrza również utrzymana jest w tym uroczym i raczej sielskim klimacie.

Sielski francuski klimat we wnętrzu

Chociaż fototapeta przedstawiające krajobrazy z Prowansji może być pięknym elementem wystroju domu, to tak naprawdę najbardziej kojarzy się właśnie z jakimś malutkim francuskim bistro lub kawiarnią – wybierz https://wallcolors.pl/167-fototapety-francuskie. To właśnie w tym roku warto zaplanować sobie małą aranżację wnętrza i postawić na takie rozwiązanie. Fototapeta to bardzo dobry wybór między innymi ze względu na to, że doskonale maskuje ona wszelkie niedoskonałości ścian. Jeżeli nie da się zrobić większego potrzebnego remontu, zawsze można ratować się atrakcyjną fototapetą.