Nietypowe listwy przypodłogowe


Każdy inwestor i każda osoba, która przynajmniej raz zajmowała się dekorowaniem i urządzaniem wnętrza, doskonale wie, że listwy przypodłogowe to przede wszystkim listwy MDF, oraz tradycyjne listwy drewniane. Co jednak ciekawe, od jakiegoś już czasu rynek weryfikuje tradycje i przywiązanie do tego rodzaju listew, wybierając znaczni bardziej nietypowe rozwiązania.

Poliuretanowe listwy przypodłogowe

Tym, co zawsze stanowiło wyzwanie w przypadku listwy przypodłogowej MDF (zobacz) lub też wersji drewnianej, to ich bardzo duża sztywność. Stanowiło to spory kłopot w przypadku występowania w pomieszczeniu pewnych krzywizn na ścianach. Wymagało to bowiem cięcia i bardzo dokładnego dopasowywania takich listw. Sytuacja zmienia się jednak w chwili, gdy zastosowane zostaną listwy poliuretanowe, które cechują się bardzo dużą giętkością, a co za tym idzie, możliwością dopasania do krzywizn znajdujących się na ścianach. Niestety wadą takiego rozwiązania jest dość duża trudność w utrzymanie tego materiału w należytej czystości.

Listwy metalowe

Innym bardzo ciekawym rozwiązaniem są przypodłogowe listwy wykonane z metalu, stali, a nawet z aluminium. Ten bardzo nowoczesny styl sprawdza się w takich pomieszczeniach, które również są utrzymane w tego typu designerskich rozwiązaniach. Bardzo dobrze sprawdzają się w pokojach dziennych, holu, a nawet kuchni czy też pokoju dziecięcym. Zarówno styl nowoczesny, jak i styl minimalistyczny będą rewelacyjnie komponować się z takimi właśnie listwami, które będą stanowiły ich dopełnienie.