Jak wybrać najlepszy pojemnik na lunch?

lunch box z przegródkami

Jedzenie na mieście często kończy się dużym wydatkiem, zmarnowanym czasem i niesmacznym pożywieniem. Zabierając pojemnik na lunch z domu, mamy pewność, że znajdziemy w naszym pudełku ulubione przysmaki i pożywny obiad z najlepszymi świeżymi składnikami. Planując posiłki wcześniej, można zaoszczędzić wiele czasu, pieniędzy i nerwów. Często mamy na głowie nie tylko własne wyżywienie, ale również zaopatrzymy w smaczne przekąski dzieci i współmałżonka. Wystarczy rano włożyć do torby lub plecaka pojemnik na obiad do pracy, szkoły czy na wycieczkę.

Czym się kierować przy wyborze lunch boxu?

Pojemnik na lunch powinien być odpowiednio dostosowany do potrzeb użytkownika. Przede wszystkim należy się upewnić czy jest szczelny i przystosowany do kontaktu z jedzeniem. Zaleca się wybór plastiku wolnego od BPA. Pojemność takiego lunch boxa z przegródkami to bardzo indywidualna kwestia. Zależy od tego, ile jedzenia chcemy zabrać i ile mamy miejsca w torebce. Dla miłośników przestrzeni zostały stworzone pojemniki silikonowe, które łatwo można złożyć i nie będzie zajmować dużo miejsca.

Dwukomorowy pojemnik na lunch

Pojemniki bez przegródek można wykorzystać do dań jednogarnkowych.  Pojemnik na obiad do pracy pozwala na oddzielenie surówki od ryżu, sosu od sałatki lub płatków od jogurtu. Ich różne kombinacje  ułatwiają przygotowanie pysznego posiłku, który nie straci na wartości podczas przetrzymywania go w plecaku.

Pojemnik na obiad do pracy — wskazówki 

Podczas przygotowania lunch boxu musimy jednak pamiętać, że nie wszystko zachowa swoją świeżość. Przy upalnych dniach warto sięgnąć po dania odporne na działania temperatury i ustrzec się przed nieprzyjemnym zapachem.