Nowoczesny wystrój wnętrza


Nowoczesność, minimalizm i surowe wnętrza to aktualnie panujące trendy w projektowaniu pomieszczeń. Coś, co jeszcze kilka lat temu było oznaką złego smaku stało się modne i często stosowane. Beton stał się elementem dekoracyjnym, a nie jedynie masą niezbędną do konstrukcji budynków. Bogatym zdobieniom ustąpił suchy minimalizm – praktyczność wygrała z dekoracjami z przepychem.

Beton – znak modernizmu w wystroju wnętrz

Surowe betonowe podłogi czy ściany były kilkanaście lat temu oznaką tego, że wnętrze jest po prostu nie wykończone. Beton na podłodze oznaczał, że właściciele mają w planach czymś go jeszcze przykryć – często rozwiązanie takie było powiązane z brakiem środków na dokończenie prac. Aktualnie beton stał się masą dekoracyjną, coraz częściej pojawiającą się nie tylko jako element wystroju ale jako główny motyw wykończenia wnętrz. Nie bez znaczenia ma fakt, że przyjemna faktura, szary kolor idealnie wpisuje się w zasady panujące w nowoczesnym, minimalistycznym wystroju wnętrz. Beton jest tworzywem plastycznym, łatwym w wykorzystaniu i właściwie każdy może wykonać z jego pomocą drobne dekoracje – w serwisach dotyczących majsterkowania jest mnóstwo pomysłów jak wykonać wazony czy świeczniki z betonu.

Płytki betonopodobne – idealna alternatywa dla surowego betonu

Beton wymaga małych nakładów finansowych jednak jego pielęgnacja jest problematyczna. Wymaga impregnacji, jest także podatny na ścieranie. Płytki imitujące beton są w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Szczególnie antypoślizgowy gres. Betonopodobne płytki gresowe nie absorbują wody, Co za tym idzie są łatwiejsze w sprzątaniu, mniej podatne na ścieranie oraz wytrzymalsze. Szczególnie na zewnątrz pod wpływem warunków atmosferycznych beton się kruszy i rozwarstwia, podczas gdy płytki imitujące beton położone poprawnie nie wymagają konserwacji, impregnowania oraz charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Decydując się na betonowe wnętrza warto pomyśleć o alternatywie w postaci płytek, które tworzywo imitują, a jednocześnie mają dużo więcej zalet – https://ekspercilazienek.pl/plytki-betonopodobne – sprawdź.