W małej łazience wcale nie musi być nudno

Masz mało miejsca w łazience? Nie martw się, na pewno nie ty jeden. Mała łazienka to dość popularny problem, który doskwiera nie jednemu właścicielowi mieszkania. Metraże bywają różne, a łazienka w nich to często niewielka wnęka, którą naprawdę ciężko zagospodarować. Wanna w takim wypadku odpada całkowicie, a i nad kabiną prysznicową trzeba się czasem nagłowić.

  • Możemy wybrać tradycyjne rozwiązanie, tzn. gotową kabinę prysznicową i najlepiej, gdyby był to model, który ma drzwi przesuwne. Inaczej może się bowiem zdarzyć, że drzwiami rozwieranymi będziemy uderzać w pralkę lub kaloryfer. Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych lub szkła. Możemy wybrać zupełnie przezroczyste lub mleczne, to już zależy od naszych prywatnych preferencji.
  • Możemy również zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązanie, które proponuje strefę kąpieli oddzielić od reszty łazienki, na przykład tylko przy pomocy przesuwnych drzwi prysznicowych. Podstawę takiego prysznica stanowi najczęściej gotowy brodzik lub zwykłe kafelki. Od reszty łazienki oddzielają go drzwi prysznicowe przesuwne lub jeszcze dodatkowa ścianka.

Z sypialni wprost do łazienki

Czasem zdarza się, że do łazienki wchodzimy wprost z sypialni lub salonu. Ma to niewątpliwie swoje zalety, ale również wady. Jeżeli tylko takie rozwiązanie było możliwe na naszym metrażu, to by go nieco zaoszczędzić, możemy zamontować również tutaj drzwi przesuwne do łazienki. W takim wypadku przesuwne drzwi do łazienki mogą pełnić również rolę ścianki działowej, parawanu lub nawet zasłony. Mogą być wykonane nie tylko ze szkła lub tworzywa sztucznego, ale również z drewna i pełnić tym samym rolę dekoracyjną. Do wyboru są naprawdę najróżniejsze wzory, które można zaaranżować według własnych, oryginalnych pomysłów.

Zobacz: https://lazienka-rea.com.pl/drzwi-prysznicowe/drzwi-przesuwne.html