Wąska działka budowlana? Jakie projekty domów będą odpowiednie?

projekty domów na wąską działkę

Działki budowlane posiadają swoje wady i zalety. Aby proces realizacji inwestycji przebiegał szybko i sprawnie niezbędne jest przygotowanie podłoża oraz podłączenie niezbędnych mediów. Szerokość działki nie jest najistotniejszym kryterium, decydującym o wyborze lokalizacji domu, jednak należy wziąć ją pod uwagę podczas planowania powierzchni i rozmieszczenia budynku. Projekty domów na wąską działkę są dostępne w wielu konfiguracjach. Wybierz dopasowany do swoich potrzeb. 

Projekty domów na wąską działkę – jaka powierzchnia?

Wśród dostępnych w zróżnicowanej ofercie propozycji projektów domów, przeznaczonych na działkę o szerokości 16 – 18 m szczególnie wyróżniają się projekty domów o powierzchni od 100 do 140 m2 czyli najpopularniejsze wśród inwestorów oraz budynki niewielkie do 70m2. Domy według projektów na wąską działkę najczęściej posiadają poddasze użytkowe oraz wyeliminowane są w nich otwory okienne po jednej ze stron budynku. Warto pamiętać, że wtedy odległość od granicy działki musi wynosić 3 m. 

Funkcjonalne i nowoczesne projekty domów na wąską działkę

Projekty domów na wąską działkę są nie tylko dostosowane do specyfiki wąskiej działki budowlanej, ale gwarantują komfort, praktyczny rozkład pomieszczeń oraz doskonałą prezencję. Wewnątrz budynków, projektowanych na wąskie działki niezauważalne jest ograniczenie ich szerokości oraz dopasowanie rozkładu pomieszczeń do kształtu bryły budynku. Wąskie budynki są najczęściej bardzo efektywne energetycznie oraz prezentują się designersko.