Wyjątkowe krzesła do domu

krzesło

Uwielbiamy drewno, to nic nowego. Drewniane meble zawsze wnoszą ciepło, którego potrzebuje każda przestrzeń. W tym artykule skupimy się na wykorzystaniu drewnianych krzeseł, zarówno w nowoczesnych, jak i rustykalnych przestrzeniach. Mamy tendencję do kojarzenia tego materiału z rustykalnym wystrojem, ale niekoniecznie tak jest. Prawda jest taka, że możemy znaleźć szeroką gamę drewnianych mebli, które doskonale dopasowują się do każdego otoczenia.

Drewno dla każdego gustu

Na rynku znajdziemy produkty wykonane z różnych gatunków drewna, choć najczęściej stosowane są sosnowe i bukowe. Meble sosnowe są zazwyczaj tańsze i mniej wytrzymałe, ponieważ jest to miękkie drewno, pochodzące z szybko rosnących drzew, natomiast meble bukowe są bardziej wytrzymałe i jednocześnie droższe, ponieważ jest to twarde drewno, pochodzące z drzew wolno rosnących.

Drewniane krzesła w nowoczesnych przestrzeniach

krzesło

Mamy tendencję do myślenia, że drewniane meble są ekskluzywne dla stylu rustykalnego. Ale świat projektowania mebli nie przestaje nas zaskakiwać. Na rynku znajdziemy nowoczesne krzesła drewniane, o bardzo delikatnych wykończeniach, a nawet w różnych kolorach. Malowane meble drewniane są bardzo często spotykane w nowoczesnych lub minimalistycznych wnętrzach. Główną cechą nowoczesnych krzeseł drewnianych są ich proste linie, choć zdarzają się miękkie łuki, zwłaszcza w oparciach. Trendem są również nowoczesne krzesła w klasycznym stylu. Innymi słowy, nowoczesne meble, które imitują klasyczne wzory. W tym przypadku zakrzywione linie są bardziej zauważalne.

Styl rystykalny

Jak wspomnieliśmy, drewno jest bardzo kojarzone z rustykalnym wystrojem. Jeśli chcemy odtworzyć atmosferę typowego wiejskiego domu, odpowiednie będą rustykalne krzesła drewniane. Główną cechą rustykalnych mebli drewnianych jest to, że drewno jest zazwyczaj pozostawione w swoim naturalnym odcieniu, a to właśnie wnosi ciepło do każdej jadalni, kuchni czy restauracji.

W przypadku krzeseł z miękkiego drewna znajdziemy kolory od jasnożółtego do czerwono-brązowego. Z kolei krzesła z twardego drewna mają kolory bardziej przypominający pomarańczowy lub blady róż. Niezależnie od wykorzystanego drewna, nie da się zaprzeczyć, że są to piękne meble.