Cotton balls – królowe nastroju


Słowa „cotton balls” tłumaczone na język polski oznaczają „bawełniane kule”. Owe kule z bawełny to nic innego jak kolorowe kulki, o różnych średnicach, wykonane z bawełnianego sznurka. Wewnątrz takich kul umieszczone są kolorowe lampki a całość przyczepiona jest do długiego przewodu elektrycznego. Cała forma cotton balls jest prosta, wystarczy tylko zawsze dobrać odpowiedni kolor takiej girlandy i mamy piękną i niepowtarzalną dekorację świetlną.

Jak można zrobić samemu girlandę świetlną?

W celu zabrania się do wykonania samemu pięknej i oryginalnej girlandy świetlnej trzeba przygotować dla siebie: nożyczki, bawełniany sznurek, balony, klej vikol i lampki choinkowe. Baloniki należy nadmuchać tak by miały określoną średnicę i raczej by wszystkie były sobie równe. Następnie nadmuchane baloniki należy nasmarować klejem i owijać sznurkiem. Kule powinny schnąć przez około 24 godziny, potem trzeba przekłuć baloniki a przygotowane i tak powstałe kule należy ponakładać na lampki świetlne.
Tak wykonana girlanda świetlna niczym nie różni się od girland kupionych w sklepach.

Aranżacja przestrzenna przy pomocy girland świetlnych

Cotton balls to element bardzo ciekawych pomysłów tworzenia oświetlenia w danych pomieszczeniach. Dzisiaj girlandy można znaleźć w każdym katalogu, w każdej aranżacji a wszystko to dlatego, że zdecydowanie się na ich obecność w salonie, jadalni, pokoju dziecięcym czy sypialni, pozwala na stworzenie niesamowitego nastroju.
Girlandy świetlne można z powodzeniem nazwać, że są to królowe nastroju.

Jakie są pomysły?

Bez względu gdzie i jak umocuje się girlandę świetlną w danym pomieszczeniu, zawsze powstanie bardzo miły, przyjemny wręcz bajkowy nastrój. Światło takiej girlandy jest wyraziste ale przy tym niezwykle ciepłe i miękkie i miłe. Jest bardzo wiele pomysłów, gdzie i jak ją przymocować. Taka girlanda idealnie prezentuje się na oknie, na zasłonie, na lustrze, u wezgłowia łóżka. Może być rozłożona na rzeźbie, włożona do wazonu, koszyka czy misy. Rzucona luźno na stół czy komodę. Girlanda zastępuje świeczki i jest idealnym światłem, które tworzy specyficzny nastrój. Może być wieszana w przedpokoju, korytarzy, łazience czy kuchni i wszędzie tam gdzie zawiśnie będzie królową nastroju.

Dlatego dzisiaj w aranżacjach wnętrz, jeśli chodzi o oświetlenie, tak często wykorzystuje się wszelkiego rodzaju pomysłu w roli głównej, zatrudniając, girlandę świetlną. Dodać też należy, że nie jest to zbyt drogi gadżet, zważywszy, że może być wykonany samodzielnie.